18.novembri Rīgā atzīmēs ar īpašu svētku programmu


Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienu 18. novembrī Rīgā atzīmēs ar plašu svētku programmu – daudziem koncertiem, Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi un svinīgu pasākumu pie Brīvības pieminekļa, ar pasākumiem muzejos un dokumentālo filmu seansiem kinoteātrī „Splendid Palace”, kā arī ar kopīgu Latvijas himnas dziedāšanu un svinīgo uguņošanu 11. novembra krastmalā.


Sagaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienu, svētku pasākumi Rīgā sāksies jau 16. un 17. novembrī, kad iedzīvotāji gaidīti koncertos VEF kultūras pilī, kultūras centrā „Mazā ģilde” un kultūras pilī „Ziemeļblāzma”. Šajās dienās vērienīga dejas izrāde „No zobena saule lēca” notiks izstāžu zālē „Ķīpsala”, kur vienkopus deju rakstus veidos ap 1000 dejotāju no visas Latvijas.


Svētku diena, 18. novembris, Rīgā sāksies ar Ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Doma baznīcā, plkst. 10.30 būs svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa. Plkst. 13.00 rīdzinieki un pilsētas viesi gaidīti 11. novembra krastmalā, kur būs skatāma militārā parāde. Plkst. 19.00 notiks svētku svinīgais pasākums pie Brīvības pieminekļa, kurā koncertēs Rīgas kamerkoris „Ave Sol”, profesionālais pūtēju orķestris „Rīga”, solisti Gunta Davidčuka, Andris Ludvigs un Daumants Kalniņš, kā arī instrumentālisti – Madars Kalniņš, Juris Kristons, Kaspars Zemītis un Ainārs Majors. Koncertā uzstāsies arī folkloras kopa „Vilkači”. Koncerta diriģenti Mārtiņš Ozoliņš un Romāns Vanags. Svinīgo pasākumu vadīs aktieris Rihards Lepers. Plkst. 20.00 pie Brīvības pieminekļa būs Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa svētku uzruna.


Svētkos iedzīvotāji gaidīti daudzajos koncertos, kas notiks Rīgas kultūras centros un koncertzālēs gan pilsētas centrā, gan apkaimēs. Kā katru gadu, viens no vērienīgākajiem koncertiem „Mana valsts. Mana dziesma” 18. novembrī notiks Rīgas Kongresu namā, kas iecerēts kā muzikāls ceļojums Latvijas vēsturē, kurā klausītāji ar patriotiskākajām latviešu komponistu dziesmām tiek vesti caur spilgtākajiem vēstures notikumiem no Latvijas Republikas proklamēšanas laikiem līdz pat mūsdienām. Koncertā piedalīsies Vidzemes kamerorķestris, Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sõla”, solisti Sonora Vaice, Vineta Elksne, Jānis Apeinis un Dainis Skutelis. Diriģenti Andris Veismanis un Kaspars Ādamsons. Koncertu vadīs Artūrs Skrastiņš. Ieeja svētku koncertos ir bez maksas vai ar bezmaksas ielūgumiem.


Kinoteātrī „Splendid Palace” būs skatāma dokumentālo filmu programma „Latvijas cilvēku stāsti”.


Plkst. 21.00 ikviens iedzīvotājs aicināts uz kopīgu Latvijas himnas „Dievs, svētī Latviju” dziedāšanu 11. novembra krastmalā un svētku uguņošanu, kurai muzikālo pavadījumu veidojis komponists Jānis Lūsēns. Uguņošanas muzikālo pavadījumu varēs dzirdēt gan klātienē krastmalā, gan radio „SWH” un radio „SHW +” tiešraidē. Uguņošanas muzikāli vizuālais priekšnesums būs skatāms arī Latvijas televīzijas 1. kanālā un telekanālā „LNT”.


Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienai veltītos pasākumus atbalsta Rīgas dome. Svētku programma pieejama interneta vietnē: www.kultura.riga.lv, kā arī Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs, Rīgas domes Klientu apkalpošanas un Tūrisma informācijas centros.


18. novembrī sabiedriskais transports Rīgā būs bez maksas!


Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas