Ingus Pētersons un Sonora Vaice dziedās skaistāko operešu melodiju koncertā


24. novembrī plkst. 17.00 Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” tautā iemīļotie dziedātāji – Ingus Pētersons un Sonora Vaice, dziedās skaistāko operešu melodiju koncertā. Kopā ar viņiem uzstāsies Nauris Indzeris, Juris Ādamsons un jaunie mākslinieki, kuriem šī ir pirmā sastapšanās ar opereti.


Viņu izpildījumā varēsim baudīt Štrausa, Lehāra, Millekera, Kalmana, Ofenbaha un Dostāla skaistāko operešu ārijas, duetus, orķestra skaņdarbus un deju priekšnesumus. Koncertu vadīs aktieris Zigurds Neimanis, bet pie orķestra diriģenta pults būs maestro Guntars Bernāts.


"3 gadus man bija iespēja dziedāt Grācas operā Austrijā, kas ir operetes šūpulis. Tur es iepazinu un iemīlēju opereti un šogad, pēc pāris gadu pārtraukuma man ir prieks atgriezties pie šīm skaistajām melodijām un dziedāt operetes melodijām veltītajā koncertā," par gaidāmo koncertu saka dziedātājs Ingus Pētersons.


Savukārt Sonoras Vaices ceļš pie operetes sācies jau bērnībā, kad viņa kopā ar mammu apmeklēja Operetes teātri. „Kad mācījos Mūzikas akadēmijā, domāju, ka visdrīzāk dziedāšu operetē, bet tad Viesturs Gailis mani paņēma uz Gildas lomu Latvijas Nacionālajā operā un tikai dažus gadus atpakaļ atkal atgriezos pie operetes. Jāatzīst, ka operete ir ļoti komplicēta māksla, kur vienādi labi jāprot dziedāt, dejot un spēlēt. Šobrīd Latvijā atkal rodas interese par šo žanru un tas ir jauki, ka cilvēki novērtē un gaida šos koncertus un izrādes! Un varbūt atkal būs kāda mamma ar meitu, kuras tas viss iedvesmos”, smaidot saka dziedātāja.


24. novembrī plkst. 17.00 Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” notiks skaistāko operešu melodiju koncerts „Štrauss, Lehārs un ...”.Mūs gaida tikšanās gan ar populāriem un skatītāju iemīļotiem solistiem – Sonoru Vaici, Ingusu Pētersonu, Nauri Indzeri, Juri Ādamsonu, kuri savu meistarību ir apliecinājuši operas un operetes uzvedumos Latvijā un ārpus tās robežām. Koncertā dzirdēsim arī jaunos māksliniekus, kuriem šī ir pirmā sastapšanās ar opereti – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas audzēkņus Lauru Teivāni un Emīlu Kivlenieku, kā arī Tallinas konservatorijas studenti Marlēnu Keini. Viņu izpildījumā koncertā dzirdēsim duetus un operešu ārijas no Johana Štrausa operetes „Sikspārnis”, Ferenca Lehāra operetes „Jautrā atraitne”, Imre Kalmāna operetes „Mārica”, Karla Millekera operetes „Gasparone”, Johana Štrausa operetes „Čigānu barons”, Ferenca Lehāra operetes „Grāfs fon Luksemburgs”, Niko Dostāla operetes „Klīvija”, Imre Kalmāna operetes „Cirka princese”, Žaka Offenbaha operetes „Perikola”, Ferenca Lehāra operetes „Džudīte”, Ferenca Lehāra operetes „Paganini” , Imre Kalmāna operetes „Silva”, kā arī orķestra skaņdarbus no Niko Dostāla operetes „Klīvija” un Johana Štrausa „Pizzicatto polku”.


Bet tas nebūt nav viss – koncerta apmeklētājus gaida arī īpaši dejas priekšnesumi - deja ar svecēm no Imre Kalmana operetes „Bajadēra” un Johana Štrausa valsis no Dienvidiem.


Koncertu vadīs Rīgas muzikālā teātra draugs, tautā iemīļotais aktieris, Zigurds Neimanis, savukārt par koncerta muzikālo noformējumu rūpēsies Operetes orķestris, kura vadība uzticēta RPIVA docentam un orķestra „Gaudeamus” mākslinieciskajam vadītājam Guntaram Bernātam.


Biļetes Biļešu paradīzes kasēs un Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas