20.Starptautisko Baltijas baleta festivālu atklās džeza un ielu deju priekšnesumiTurpinot gadskārtējo tradīciju priecēt un pārsteigt skatītājus, 2.aprīlī plkst.17:00 Rīgā, t/c. „Origo”, Centrālās dzelzceļa stacijas Piepilsētas zālē tiks atklāts 20.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls. Ar šo pasākumu aizsāksies baleta svētki mēneša garumā ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas pilsētās.

Šogad atklāšanas pasākuma apmeklētājiem un nejaušiem garāmgājējiem būs iespēja kļūt par mākslas projekta tapšanas lieciniekiem un pārliecināties, ka balets tik tiešām nepazīst robežas, jo programmā apvienoti dažādi, šķietami neapvienojami, mūzikas un dejas žanri. Mākslinieku Zitas Errsas, Indriķa Veitnera un Valdas Vidzemnieces vadībā koncertā „Ir laiks džezam” uzstāsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza mūzikas katedras studenti un jaunie horeogrāfi. Šo 20.–30.gadu stilā ieturēto programmu papildinās mūsdienu ielu deju priekšnesumi no „Ghetto Dance Academy”.

„Festivālu atklājam pilsētvidē, lai cilvēkiem, kuriem ikdienas steigā nav laika vai iespējas apmeklēt kultūras pasākumus, tomēr būtu izdevība redzēt kaut ko no mākslas pasaules. Ir, protams, cilvēki, kuri speciāli gadu no gada apmeklē šo pasākumu neparastās vides dēļ. Laika gaitā stacijas ēkā ir uzstājušies gan simfoniskie, gan kamerorķestri, gan arī dažādu deju – baleta, rokenrola, stepa un citu stilu dejotāji. Šogad šajā demokrātiskajā vidē ir pienācis laiks džezam ar jauniem un izciliem dejotājiem un horeogrāfiem,” stāsta festivāla direktore Lita Beiris.

„Aprīlis tirdzniecības centram „Origo” ir īpašs mēnesis, kuru jau tradicionāli sagaidām ar baleta vēsmām. Esam lepni, ka jau kopš 1999.gada varam šos baleta svētkus svinēt kopā un šogad ar festivāla 20.gadadienas daudzpusīgajiem un aizraujošajiem priekšnesumiem priecēt ikvienu pilsētas iedzīvotāju un viesi. Īpašs prieks par to, ka atbilstoši šīgada festivāla vadmotīvam „balets nepazīst robežas”, mums kopā izdevies nojaukt robežu un ienest baletu pilsētvidē. Tirdzniecības centra „Origo” atrašanās vietas dēļ esam baleta svētku sajūtu sagādājuši plašai iedzīvotāju daļai, arī tiem, kas, iespējams, par šo mākslas formu līdz šim nav interesējušies,” stāsta tirdzniecības centra „Origo” menedžeris Aleksandrs Ņemirovskis.

Festivāls ik gadu priecē ar dažādām mākslas formām un izpildījumu – dejas izrādēm, vizuālās mākslas izstādēm, kino seansiem un meistarklasēm, spilgtām un daudzveidīgām baleta un deju uzvedumu koncertprogrammām, pulcinot zvaigznes no visas pasaules un ļaujot dejas cienītājiem baudīt pasaules līmeņa uzvedumus.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas