21.septembrī Kalnciema kvartālā notiks kartupeļu festivāls


21. septembrī Kalnciema kvartālā, Rīgā no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00 ar īpašu pasākumu programmu notiks „Kartupeļu festivāls”.


Kalnciema ielas tirdziņā jau no plkst. 10.00 rosīsies tirgotāji. Varēs pirkt visgaršīgākos kartupeļus tieši no audzētājiem, dažādus no kartupeļiem gatavotus gardumus un izstrādājumus.


Tirgus laukumā restorāns „Māja” un uzņēmums „Eco-Catering” piedāvās īpašos kartupeļu ēdienus, savukārt restorāns „Vincents” un Mārtiņš Rītiņš jūs gaidīs Vīnu veikalā.


Īsi pirms plkst. 11.00 pasākumu iedziedās folkloras kopa „Putni”, bet vēlāk apdziedāšanās mākslu demonstrēs arī Rucavas sievas. Pēc tam uz skatuves kāps kartupeļu audzētāji un dalīsies kartupeļu gudrībās – kādas šķirnes vislabāk der kraukšķīgām kartupeļu pankūkām, kādas ir visražīgākās un pieprasītākās, ko stādīt un ko pirkt.


Vismaz 20 kartupeļu šķirnes – piemērotākās audzēšanai, ēdienu gatavošanai, uzglabāšanai – plkst. 13.00 saruna ar ‘’Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienība’’ vadītāju Aigu Kraukli.


Āra virtuvē vienpadsmitos Ēriks Dreibants no Trīs Pavāru Restorāna sniegs meistarklasi par kartupeļu ēdienu gatavošanu pēc mūsdienu receptēm. Tiks gatavota kartupeļu un kūpināta laša zupa, kartupeļi un kaņepes mēlē ar lazdu riekstiem un rapšu eļļu, batātes šokolādes konfektes.


Pēc plkst.13.00 notiks Kurzemes tradicionālo kartupeļu ēdienu meistarklase. Sandra Aigare no tradīciju nama „Zvanītāji” un Rucavas sievas mācīs gatavot bimbaltīri un Kurzemes skābputru, kartupeļu kukulīšus ar speķkrēma mērcīti un riezi.


Dienas gaitā varēs uzzināt daudz interesantu faktu par kartupeļiem, notiks kartupeļu stafetes un konkursi.


Bērnu istabā visas dienas garumā norisināsies radošās kartupeļu darbnīcas. Mazie varēs nodarboties ar mākslu - taisīt bildes ar un no kartupeļiem, spiest kartupeļu zīmogus, gatavot kartupeļu mini skulptūras.°


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas