Dabas muzejā atklās izstādi “Sēņu dienas”


Latvijas Dabas muzejā no 18. līdz 22. septembrim notiks tradicionālā izstāde „Sēņu dienas”, kas priecēs apmeklētājus ar bagātīgu Latvijā atrasto sēņu daudzveidību.


„Sēņu dienas” tiek rīkotas jau vairāk nekā 60 gadus un ir kļuvušas par vienu no iemīļotākajiem pasākumiem Dabas muzejā. Kā ierasts, izstādē būs aplūkojamas ēdamas, neēdamas, indīgas, reti sastopamas un aizsargājamas sēnes.


Latvijā reģistrētas vairāk nekā 4000 sēņu sugu, un tādu daudzumu atcerēties ir izaicinājums pat pieredzējušiem sēņotājiem, tāpēc jautājums: „Kas tā par sēni?” - izskan bieži. Izstādes rīkotāji lūkos parādīt pēc iespējas lielāku sugu dažādību, tomēr atgādinām, ka precīzu skaitu ir grūti paredzēt, jo to ietekmē laika apstākļi un arī sēņotāju veiksme. Šī ir viena no retajām muzeja rīkotajām izstādēm, kurā eksponāti tiek atjaunoti katru dienu, tādēļ to ir vērts apmeklēt atkārtoti.


Lai pārliecinātos, ka grozā tiks ieliktas tikai uzturā lietojamas sēnes, izstādes apmeklētāji varēs pārbaudīt savas spējas sēņu noteikšanā un pētīt to daļas palielinājumā. Mazajiem sēņotājiem esam sagatavojuši „Sēņu alfabētu” un darbnīcu, lai mācītos sēnes atpazīt pēc izskata un smaržas. Savukārt skolēnu grupas aicinām pieteikties uz nodarbību „Raibā sēņu pasaule”, kas notiks no 23. līdz 27. septembrim.


Izstādes laikā būs iespējams konsultēties ar muzeja mikologiem par salasītajām nepazīstamajām sēnēm un uzzināt, kā pasargāt savu ģimeni no saindēšanās. Aicinām interesantas un retas sēnes ņemt līdzi – varbūt tieši jūsējā būs jauns eksponāts izstādē!


Izstādes atklāšana notiks 18. septembrī plkst. 10:00 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas