Šovakar ar koncertu atzīmēs J.S. Baha 329.dzimšanas dienu


Latviešu komponisti interpretē Johans Sebastiana Baha mūziku – tā varētu raksturot koncertu, kas notiks 31. martā plkst. 19.00 koncertzālē „Lielā ģilde”. Speciāli šim notikumam jaunus skaņdarbus ir radījuši Laura Gustovska, Sabīne Ķezbere, Jēkabs Nīmanis, Leons Amoliņš, Vilnis Šmīdbergs un Valdis Zilveris.


Koncertā piedalīsies Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” un diriģents Mārtiņš Ozoliņš. Koncerts ir viens no Pavasara festivāla „Windstream” notikumiem. Šogad festivāls ir iekļauts arī Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā.


31. marts (pēc jaunā stila) ir izcilā vācu komponista Johana Sebastiana Baha dzimšanas diena. Lai godinātu komponistu viņa 329. dzimšanas dienā, pagājušā gada februārī tika izsludināta ideju atlase Johana Sebastiana Baha skaņdarbu aranžējumu pasūtījumiem. Autori, kuru idejas guva atlases komisijas atbalstu, ir sacerējuši skaņdarbus, kas savu pirmatskaņojumu piedzīvos 31. martā.


Laura Gustovska aranžējusi Johana Sebastiana Baha „Pasakalju” no cikla „Pasakalja” un „fūga c-moll”. Sabīne Ķezbere uzrakstījusi fantāziju par „Prelūdiju B-dur” no „Labi temperētā klavesīna I”. Vilnis Šmīdbergs Baha trīsdaļīgo „Koncertu klavierēm un stīgu orķestrim d-moll” pārlicis pūtēju orķestrim bez solo instrumenta – klavierēm, to vietā izmantojot orķestra atsevišķu instrumentu grupu saspēles. Leons Amoliņš, iedvesmojoties no Baha „Menueta I” un „Sarabandas”, radījis „Izaicinājumu uz deju”. Valdis Zilveris veidojis populārās „Tokātas” un „fūgas d-moll” aranžējumu ar džeza elementiem. Jēkabs Nīmanis veidojis variācijas par seno deju „Mizete”.


Biļetes uz koncertu Baha 329. dzimšanas dienā iespējams iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas