“Aarzemnieki” dodas uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Dānijā


Ar jautru latviešu dziesmu popūriju draudzīgā un muzikālā pasākumā Dānijas karalistes vēstniecībā grupa "Aarzemnieki" 24. aprīlī atvadījās no saviem atbalstītājiem Latvijā, lai jau 27. aprīlī, dotos uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Kopenhāgenā, Dānijā. Pusfinālā 6. maijā "Aarzemnieki" kāps uz skatuves otrie, lai 16 valstu konkurencē cīnītos par vietu finālā 10. maijā.


Jau 28.aprīlī grupai Dānijā sākas saspringts mēģinājumu grafiks. Paredzēti gan vairāki skaņas, gan skatuves mēģinājumi, kā arī 3 ģenerālmēģinājumi.


Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfināli notiks 6. un 8.maijā, bet fināls 10.maijā. Kopumā konkursā šogad piedalīsies 37 valstis. To varēs vērot tiešraidē LTV1 un ltv.lv mājas lapā.


"Aarzemnieki" Latviju konkursā pārstāvēs 6.maijā un savstarpēji sacentīsies ar mūziķiem no šādām 18 valstīm: Zviedrijas, Albānijas, Islandes, Krievijas, Azerbaidžānas, Armēnijas, Igaunijas, Beļģijas, Ungārijas, Moldovas, Melnkalnes, Sanmarīno, Portugāles, Ukrainas un Nīderlandes.


Pusfināla balsojumā Latvija varēs saņemt balsis arī no Dānijas, Francijas un Spānijas iedzīvotājiem. Šo valstu mūziķi gan pusfinālā nestartēs, jo pēc sacensību noteikumiem valstis dalībai finālā kvalificējušās automātiski – Dānija kā rīkotājvalsts, bet Francija un Spānija kā tā saucamā "Lielā piecinieka" valstis.


Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālo atlasi Latvijas Televīzija arī šogad organizē sadarbībā ar Ventspils pilsētu, kas jau četrpadsmito gadu sniedz neatsveramu atbalstu starptautiskā dziesmu konkursa rīkošanā, kas ir tik nozīmīgs Latvijas mūziķiem un visai sabiedrībai.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas