Acālijas pilnā plaukumā 8. martā būs aplūkojamas līdz pat deviņiem vakarā


Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā visu marta mēnesi ir apskatāma acāliju izstāde, savukārt, ceturtdien, 8. martā, izstāde būs atvērta apmeklētājiem no pulksten deviņiem rītā līdz pat pulksten deviņiem vakarā. Tā kā plaukst arvien jaunas šķirnes, izstāde ik nedēļu papildinās ar tikko uzziedējušiem acāliju krūmiem. Turklāt LU Botāniskajā dārzā ir apskatāma lielākā acāliju kolekcija Baltijā.


Acālijas Latvijā ir siltumnīcas puķes, tomēr to ziedēšana ziemā un agrā pavasarī ir pirmais pavasara mājiens ar baltiem, dažādu nokrāsu sārtiem un violetiem ziediem. Pašlaik pilnā plaukumā ir vidēji un vēlu ziedošās acāliju šķirnes, tādēļ 8. martā izstāde būs atvērta no pulksten deviņiem rītā līdz deviņiem vakarā.


Pavisam dārza kolekcijā ir 124 acāliju šķirnes un hibrīdi no Rietumeiropas, Krievijas, Ukrainas un Latvijas. No tām daudzas LU Botāniskajā dārzā aug vairāk nekā 50 gadus un ziedu vainags ir sasniedz divu metru apkārtmēru. Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā ir Baltijā lielākā acāliju kolekcija. Tā ir sākta veidot jau 20. gadsimta 30-tajos gados. Kopš 1956. gada profesors Rihards Kondratovičs turpina šo darbu un nodarbojas arī ar acāliju selekciju.


LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. No oktobra līdz aprīlim apmeklētājiem tas ir atvērts no plkst. 9.00 līdz 16.30. Ieejas maksa: skolēniem – 0,50 Ls, studentiem un pensionāriem – 1,00 Ls, pieaugušajiem – 1,50 Ls. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, internātskolu audzēkņiem un I un II grupas invalīdiem.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas