Aicina apmeklēt Rīgas pilsētas tradicionālo ielīgošanas pasākumu “Zāļu tirgus 2022”22. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 19.00 Doma laukumā pēc 2 gadu pārtraukuma 25. reizi notiks Zāļu tirgus!

Vasaras saulgriežu svinēšanai Latvijā vienmēr bijusi īpaša nozīme, un, lai kārtīgi sagatavotos krāšņajiem svētkiem, 22. jūnijā no plkst. 9.00 līdz plkst. 19.00 pašā Vecrīgas sirdī, Doma laukumā, atkal varēs izbaudīt pirmssvētku sajūtu. Latviskākie svētki nav iedomājami bez jāņuzālēm, klātiem galdiem, dziesmām un dejām – Doma laukumā varēs atrast un iegādāties visas Latvijas zemnieku un amatnieku ražojumus un darinājumus, ozollapu un ziedu vainagus un jāņuzāles no smaržīgām vasaras pļavām, kas piešķir Zāļu tirgum īpašu noskaņu.

Līgo noskaņu visas dienas garumā uzturēt palīdzēs arī aktieri Zane Vaļicka un Artūrs Dīcis, kuri iejutīsies Jāņamātes un Jāņatēva lomās.

Kā ierasts, Zāļu tirgus placī būs bagātīga cienasta izvēle – pašcepta maize, siers un medus, pīrāgi un piparkūkas, gaļa un zivis, lauku labumi un daudz kas cits gan ciemakukulim, gan pašu svētku galdam. Priecēs arī plašs amatnieku izstrādājumu klāsts – pinumi, keramika, tekstila un koka izstrādājumi, adījumi, dažnedažādas rotas un vēl, un vēl – pirms ciemiem ikviens šeit varēs izmeklēt kādu īpašu svētku dāvanu Līgai vai Jānim. Zāļu tirgū varēs atrast visu, kas līgošanai nepieciešams.

Svētku noskaņu papildinās svētku kultūras programma, kur visi kopā varēs dziedāt Līgo dziesmas un kājas izlocīt jestros dančos!

Uz skatuves no plkst. 10.00 uzstāsies pūtēju orķestris “Fanfara”, bērnu deju kolektīvs “Teiksmiņa”, tautas deju ansambļa “Teiksma” studija, bērnu vokālais ansamblis “Knīpas un knauķi’, orķestris “Rīga”, bērnu deju ansamblis “Dzīpariņš’, tautas deju kolektīvs “Dzīpars”, instrumentālais kvintets “Acumirklis”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Oglīte”, senioru deju kolektīvs “Oglīte”, tautas deju ansamblis “Dzirkstelīte”, grupa “Iļģi”, Rīgas vokālā džeza grupa “Assembly singers”, jauktais koris “Laudate”, deju kopa “Marmale”, folkloras kopa “Kokle”, Emīla Dārziņa jauktais koris, tautas deju ansamblis “Liesma” un noslēgumā muzicēs grupa “Zelta kniede”.

Apmeklētājiem būs iespēja demonstrēt savu izdomu, asprātību, zināšanas un veiklību, piedaloties dažādos konkursos.

Latviešu ticējums vēsta – līgošana aizdzen nelaimes un iztrenkā mošķus, tai pamatīgi jāgatavojas. Ieskandināsim Līgo svētkus kopā!

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas