Rīgas Porcelāna muzejs aicina uz radošo darbnīcu “Līgo!”Rīgas Porcelāna muzejā 2022. gada jūnijā no otrdienas līdz sestdienai no plkst.11.00 līdz 18.00 iespēja pieteikties un apmeklēt tematisku radošo darbnīcu – flīžu apgleznošanu ar trafaretiem.

Ielīgojot Jāņus un svinot saulgriežus Radošajā darbnīcā “Līgo!” ikviens interesents varēs apgleznot neglazētu baltu keramikas flīzi 15x15 cm izmērā, izmantojot divas tehnikas – krāsainās glazūras vai t.s. ‘aukstās’ porcelāna krāsas. Apgleznošana ar glazūrām paredz priekšmeta apdedzināšanu krāsnī un saņemt gatavo mākslas darbu varēs nedēļas laikā pēc darbnīcas apmeklējuma. Savukārt, apgleznojot ar aukstajām porcelāna krāsām, flīzi ņemt sev līdzi varēs uzreiz.

Darbnīcā varēs iedvesmoties no Saulgriežu tematikai atbilstošiem ziedu un augu motīviem. Piedāvāto krāsu un glazūru palete būs plaša. Aukstās krāsas ir spilgtas un tās ir iespējams klāt vairākos slāņos. Savukārt, strādājot ar glazūrām var ļauties improvizācijai un pārsteigumiem – apdedzināšanas laikā glazūras kūst un saplūst, veidojot pārsteidzošas krāsu pārejas un vizuālus efektus.

Radošās darbnīcas Rīgas Porcelāna muzejā pieejamas jūnijā, katru nedēļu no otrdienas līdz sestdienai, izņemot svētku dienas 23. un 24. jūnijā. Aicinām piedalīties meistarklasēs cilvēkus ar īpašajām vajadzībām, tajā skaitā cilvēkus ar kustību traucējumiem vai ratiņkrēslā.

Dalības maksa neatkarīgi no izvēlētās tehnoloģijas – 5.60 EUR/gab.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni +371 26406354 vai e-pastu maija.nikitina@riga.lv katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00, izņemot pirmdienas un svētdienas. Darbnīcu vadīs muzejpedagoģes Astra Kaprāne un Rasa Jansone.

Dalība darbnīcā ir lieliska iespēja patīkami pavadīt laiku draugu vai ģimenes lokā, vai arī tikpat labi nodoties vienpatīgai meditācijai ar krāsām uz keramikas flīzes virsmas. Tā ir iespēja pašrocīgi sagatavot tematiskas dāvanas un suvenīrus, kā arī – radīt svētku noskaņu.

Šo pasākumu organizē Rīgas pašvaldība, un tas ir daļa no kopējās ielīgošanas un Jāņu programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem, biedrībām un izglītības iestādēm.

Norišu programma pilnā apjomā ir skatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas