Aicina iepazīt jūgendstilu NīderlandēNākamnedēļ, no 21. līdz 23. oktobrim aicinām uz muzeju „Rīgas Jūgendstila centrs”, kur notiks lekciju cikls par jūgendstilu Nīderlandē. Izstādes „Jūgendstils Nīderlandē” ietvaros vēsturnieks un kolekcionārs Frederiks Ērenss (Frederik Erens) iepazīstinās ar jūgendstila veidošanos un attīstību Nīderlandē, kā arī vadīs ekskursiju izstādē.

Otrdien 21. oktobrī plkst. 17.00 muzejā notiks lekcija par Holandiešu jūgendstila attīstību, izcelsmi un ietekmēm no 1885. līdz 1910. gadam. Lekcijā tiks stāstīs par jūgendstila veidošanos Nīderlandes arhitektūrā un lietišķā mākslā, par iespaidiem no Arts & Crafts kustības Lielbritānijā, ietekmēm no senajām kultūrām tādām kā Asīrija un Ēģipte, un nozīmīgo iespaidu no Austrumāzijas, īpaši Indonēzijas un Japānas.

Trešdien 22. oktobrī plkst. 17.00 lekcijas par Nīderlandes jūgendstila mākslas un Art Deco stila veicinātājiem. Šajā lekcijā tiks stāstīts par šīs mākslas attīstītājiem, piemēram, Roterdamas kuģu īpašnieku Albertu Gudriānu (Albert Goudriaan) un citiem.

Ceturtdien 23. oktobrī plkst. 16.00 lekcija par Amsterdamas ekspresionisma skolu un Hāgas skolu. Absolventi no Amsterdama arhitektūras biroja izveidoja "The Scheepvaarthuis" (Kuģniecības māju) kā pieteikumu cita veida arhitektūrai, kas kļuva aizvien populārāka Amsterdamā un ārpus tās no 1915. līdz 1930. gadam. Viņi veicināja fantastisko formu arhitektūru pretstatā "sausajai un pārāk racionālajai" arhitektūrai, kas dominēja Holandē.
Pēc lekcijas plkst. 17.00 sekos arī tematiskā ekskursija izstādē „Jūgendstils Nīderlandē”, kuru vadīs Frederiks Ērenss. Ekskursijas gaitā ikviens tiks aicināts iepazīt Nīderlandes jūgendstila savdabību – izstādē eksponētie jūgendstila laikmeta priekšmeti – grāmatas, trauki, mēbeles un mākslas darbi – atspoguļo dažādās laikmetam raksturīgākās iezīmes.

Lekcijās īpaši gaidīti arhitektūras, mākslas skolu un augstskolu studenti, kā arī visi interesenti, kuriem tuva mākslas vēsture un kuri vēlas gūt padziļinātu ieskatu Jūgendstila un Art Deco attīstībā Eiropā pagājušajā gadsimtā. Lekcijas un tematiskā ekskursija notiks angļu valodā, ieejas maksa EUR 1.50.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas