Siguldā klausītājus priecēs operete “Lai acis mums mirdz!”Rīt, 18. oktobrī plkst.18.00 Siguldas novada kultūras namā klausītājus priecēs ar Valsts Kulūrkapitāla fonda atbalstu tapusi krāsaina, jautra un krāšņa operešu programma "Lai acis mums mirdz!".

Siguldā skanēs operetes žanra leģendu - F.Lehāra, J.Štrausa, I.Kalmana, N.Dostāla muzikālie meistardarbi. Daudzbērnu ģimenēm un Siguldas ID kartes īpašniekiem – īpaša atlaide.

„Šī mūzika ir priekam un svētkiem, jautrībai un dvēseles lidojumam pāri ikdienas rūpēm, tā būs jau labi pazīstama operetes cienītājiem. Vēlamies klausītājam dāvāt prieku, no kura dzied dvēsele un mirdz acis!” atzīst Latvijas operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Raksturojot operetes žanru, kas skan visur pasaulē, salīdzinājumam tiek pieminēts gan dzirkstošais šampanietis, gan pieneņu pūkas vieglums, bet šķiet, ka Latvijā atbilstošāks ir Elīnas Zālītes novērojums. Viņa savā romānā Agrā rūsa opereti salīdzina ar skaistu vieglprātīgu sievieti, kuru publiski visi kritizē, bet klusībā …pielūdz.

Operete – tā ir ne tikai skaista mūzika, ar laimīgām izrādes beigām, bet arī labs humors, šarms un viegla koķetērija, kas caurstrāvo gan ansambļus, gan solo dziedājumus. Operetes žanra nepieciešamību atgriesties Latvijā apliecina arī skatītāju bagātīgie aplausi un stāvovācijas nesenajās Niko Dostāla operetes “Klīvija” izrādēs Liepājā, Ventspilī, Saldū, Valmierā un Garkalnē, Rēzeknē.

Jautrajā operešu programmā Lai acis mums mirdz! dzirdēsiet gan skatītāju iemīļotās un Rīgas Muzikālajā teātrī iestudēto operešu muzikāli valdzinošās lappuses: Grāfs fon Luksemburgs, Čigānu barons, Bajadēra, Klīvija fragmentus, gan arī būsiet paši pirmie, kam sniegta iespēja ielūkoties topošo izrāžu un ieceru valdzinošajā melodismā un tēlu burvībā – Jautrā atraitne, Džudīte.

Šajā operešu programmā skatītājus priecēs Latvijā iemīļotu mākslinieku ansamblis - Sonora Vaice, Ingus Pētersons, Andris Lapiņš, šobrīd Vācijā studējošā Marlēna Keine, kā arī jaunie vokālisti, kam šī ir pirmā pieredze operetes žanrā Tatjana Kopača un Edgars Auniņš. Programmu vadīs siguldiešiem labi pazīstamā muzikoloģe Liene Jakovļeva, piedalīsies Operetes orķestris, diriģents Guntars Bernāts.

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv.
Atlaides kolektīviem, daudzbērnu ģimenēm uzrādot "3+ ģimenes karti", kā arī Siguldas ID kartes īpašniekiemi.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas