Aicina piedalīties spēlē „Gadsimtu pieskārieni Rīgai”

Biedrība „Cita Rīga” aicina ikvienu interesentu piedalīties spēlē „Gadsimtu pieskārieni Rīgai”, kurā dalībniekiem atraktīvā spēles formā būs iespēja iepazīt Rīgas vēsturi un kultūru. Spēle tiek īstenota kā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstīts projekts Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.


Projekts veidots, lai radītu piederības sajūtu pilsētai, izmantojot jautru spēli. Rīga daudzus gadsimtus bijusi pakļauta dažādām varām, katra no tām ir atstājusi savu ietekmi Rīgas arhitektūrā, kultūrā un galvenais cilvēku mentalitātē. Tādēļ nepieciešams „izspēlēt” spēli, kā daudzu gadsimtu gaitā notikusi sabiedrības integrācija, kā izveidojusies šodienas Rīga, kur visi rīdzinieki ir vienlīdzīgi, bet katra etniskā grupa saglabājusi savas iespējas būt atšķirīgai ar savu tradīciju pārmantojamību.


Projekta mērķa grupa ir rīdzinieki, neatkarīgi no savas etniskās piederības. Izveidoto spēļu mērķis ir veicināt sabiedrības integrāciju, parādot Rīgas daudzveidību un stiprinot latviešu valodu kā valsts valodu.


Spēle sastāvēs no četrām daļām. Trīs neklātienes spēlēm, izmantojot internetu, un viena klātienes pasākuma. Piedalīties var no jebkura spēles posma. Pirmo trīs spēļu izspēlēšanai un atbilžu iesūtīšanai tiks atvēlētas divas nedēļas - pēc tam tiks publicētas arī pareizās atbildes ar paskaidrojumiem. Patlaban notiek pirmā spēles daļa. Jautājumi ir sagatavoti dažādām vecuma grupām: pirmsskolas vecuma bērniem, skolēniem no 7 līdz 14 gadu vecumam, jauniešiem no 14 līdz 18 gadiem un visiem pārējiem dalībniekiem bez vecuma ierobežojuma.


Spēles „Gadsimta pieskārieni Rīgai” noteikumi un spēļu lapas, kā arī papildinformācija atrodama interneta vietnē: www.izzini.lv

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas