Marina Vladi Rīgā iepazīstinās ar filmu “Burve”


21.aprīlī kinoteātrī "" slavenā aktrise,Vladimira Visocka atraitne Marina Vladi sacīs ievadvārdus filmas "Burve" pilnajai versijai, ko padomju cenzūra savulaik bija ievērojami saīsinājusi. Sešdesmito gadu skatītāju paaudze šo kinodarbu nešaubīgi iecēla kulta statusā.

Pēc filmas izrādīšanas uz lielā ekrāna pirms 56 gadiem, teju katrs zēns sapņoja par valdzinošo Burvi un teju katra meitene centās viņu atdarināt.

Naivuma nokrāsa šajā dīvainajā un neparasti gaišajā stāstā par mīlestības burvību nu jau šķiet pārāk izteikta, tomēr tas ir ne mazāk aizkustinošs un interesants kā tolaik, turklāt vēsturiskā nozīmīguma dēļ ieguvis papildu jēgas slāņus.

Lai arī aktrises karjera bija veiksmīga arī iepriekš, tieši pēc šīs lomas Marina Vladi burtiski pamodās slavena.

Seksapīlā blondīne varēja vienkārši kļūt par tādu kā Bridžitas Bardo kopiju, bet Marina Vladi, XX gadsimta seksa simbols, pierādīja, ka fiziskais skaistums nebūt nepastāv tikai savienojumā ar prāta un talanta trūkumu. Viņa strādāja kopā ar izcilākajiem aktieriem un režisoriem - Žanu Liku Godāru, Etori Skolu, Orsonu Velsu, Džuzepi de Santisu, Sergeju Jutkēviču, Marčello Mastrojani, Žanu Gabēnu, Žanu Marē, Robēru Oseinu - šo uzskaitījumu varētu turpināt ilgi.

Galvenais "kino mīlnieks" Marčello Mastrojani par viņu ir teicis: "Marina gan nebija satriecoša daiļava, bet viņai piemita kaut kas tāds, kas jau no pirmā skatiena pakļāva savā varā ikvienu vīrieti."

Tieši "Burvē" Marinu Vladi pirmo reizi ieraudzīja Vladimirs Visockis un nolēma, ka šai sievietei noteikti reiz jākļūst par viņa sievu.

"Burve" ("La Sorciere", "The Blonde Witch") - režisors: Andrē Mišels; lomās: Marina Vladi, Nikola Kursēla, Moriss Ronē.

21.aprīlī plkst. 19.00 kinoteātrī "Splendid Palace" notiks vienīgā tikšanās vienlaicīgi ar abām burvēm - uz ekrāna un dzīvē.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas