Aicina uz brīvdabas koncertu ciklu “Vasaras (no)skaņas” Imantā6. un 27. augustā plkst. 19.00 pie kultūras un atpūtas centra “Imanta” norisināsies brīvdabas mūzikas koncerti. Muzikālie vakari paredzēti brīvā dabā, radot vasaras atmosfēru vietējiem rajona iedzīvotājiem, ļaujot aizplūst no ikdienas steigas un pamanīt, ka arī šeit, starp daudzstāvu mājām, varam sajust un baudīt.

9. jūlijā brīvdabas koncertu ciklu atklās ģitārists Reinis Jaunais kopā ar čellisti Ernu Daugavieti. Imantā uzaugušais mūziķis Reinis Jaunais ir viens no pazīstamākajiem jaunās paaudzes ģitāristiem Latvijā. Viņš regulāri apceļo dažādas pasaules valstis, sniedzot koncertus un radot jaunas iedvesmas mūzikas radīšanā. Kopā ar R. Jauno uzstāsies jaunā, pieredzes bagātā un daudzsološā čelliste Erna Daugaviete. Šajā koncertā R. Jaunais un E. Daugaviete galvenokārt izpildīs pirmatskaņojumus no šobrīd topošā ieraksta. Šīs jaunās kompozīcijas tapušas iedvesmojoties no vēl neizstāstītiem R. Jaunā klejojumu piedzīvojumiem tuvās un tālās zemēs. Mūziķu jaunajā oriģinālmūzikas programmā varēs saklausīt dažādu mūzikas stilu ietekmes — no “fingerstyle” ģitāras un akadēmiskās mūzikas līdz “live looping” un pat artrokam.

6. augustā norisināsies krievu mūzikas koncerts “Былые радости jeb Pagājības laimes mirkļi”. Tajā piedalīsies Anta Eņģele (balss, ģitāra) un Marko Ojala (balss, bajāns). Programmā izskanēs 30-to gadu tango no leģendāro dziedātāju Pjotra Ļeščenko, Aleksandra Vertinska un Allas Bajanovas repertuāra, rīdzinieka un tango karaļa Oskara Stroka mūzika, kā arī valši, sākot no krievu - japāņu kara laika, senās krievu romances, čigānu dziesmiņas un krievu tautasdziesmu melodijas.

27. augustā klausītājus iepriecinās koncerts “Lai sirdis gavilē”. Muzicēs Madara Dziedātāja (mecosoprāns), Jānis Miltiņš (pianists), bet dzeju lasīs Ginta Rukmane. Mūziķi atskaņos populāras opermūzikas ārijas, skaistākās itāļu dziesmas un latviešu komponistu darbus.

Brīvdabas koncertu cikla “Vasaras (no)skaņas” programma pieejama Kultūras un atpūtas centra “Imanta” mājaslapā un Facebook kontā.

Visi brīvdabas koncerti apmeklētājiem ir bez maksas. Organizatori aicina ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus un drošības pasākumus.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas