Notiks mūzikas un performances festivāls “Plūsma: mākslas un mūzikas deja”24. jūlijā Lastādijas kvartālā notiks vienas dienas festivāls “Mākslas un mūzikas deja”, kura laikā būs iespējams arī iegādāties dažādus labumus amatnieku tirdziņos un piedalīties radošajās darbnīcās.

“Plūsma” ir jauniešu apvienība, kuras mērķis ir sniegt platformu radošajai izpausmei dažādu nozaru māksliniekiem, īpašu uzsvaru liekot uz savstarpēju mijiedarbību, kopīgi veidojot performances, kā arī cenšoties raisīt apzinātību par zaļāku, dabai draudzīgāku dzīvesveidu.

Festivāla “Mākslas un mūzikas deja” pamatā ir mudinājums atcerēties un novērtēt zemi - tās auglību, stabilitāti, uzticamību, mieru. Tā ir gan katra paša, gan kolektīvā atbildība parūpēties par to, lai zeme, kas mums sniedz pajumti un pabaro, tiktu saglabāta nākamajām paaudzēm un netiktu sapostīta, piemēslota un saindēta. Tā ir arī atskatīšanās uz nepieciešamību sazemēties un gūt stabilitāti arī neparedzamu pārmaiņu laikos.
Ņemot vērā iepriekš aprakstīto, apmeklētājiem lūgums ierasties pašiem ar saviem traukiem, krūzītēm un parūpēties, lai nekas lieks aiz sevis netiktu atstāts.

Laikā no plkst. 15.00 – 20.00 “Pilsētas kabatā” - pop-up svērā uz Maskavas un Turgeņeva ielu stūra - būs iespējams iegādāties dažādus labumus tirdziņā (kurā darbosies kā vietējie Lastādijas, tā citi amatnieki un tirgotāji), kā arī piedalīties radošajās darbnīcās, kurās varēs veidot apģērba stencilus, dabīgo kosmētiku, darboties ar hennu, un piedalīties citās nodarbēs pie Ilzes Dātavas, Linarda Zolneroviča, Alyonas Kali un Ilvas Minajevas. Laikā no plkst. 10.00 – 15.00 darbosies atvērtā VeloStacija (Puškina 11a), kurā varēs salabot savu velosipēdu.

14.30 – 15.30 notiks lekcija par cilvēka metabolismu no 2021. gada pētījumu skatpunkta. Tā noslēgumā varēs uzkāpt uz svariem un iegūt body composition datus. Lekciju vadīs Jaroslavs Matvejevs.

15.45 – 16.30 un 17.00 – 17.45 notiks performance ‘“Zeme”, kurā piedalīsies Anna Gra, Annika Ausmane, Krisminta, Elīna Vendija Rībena, Gustavs Gailītis, Dave Raven un Armands Viļums. Performancē tiks izmantoti Zigmunda Skujiņa, Zinaīdas Lazdas, Friča Bārdas, Imanta Ziedoņa un Raiņa teksti kā arī Annas Gra un Elīnas Vendijas Rībenas oriģinālteksti.

19.00 – 23.00 apmeklētāji aicināti apmeklēt mūzikas koncertu “Sapnis vasaras naktī” kurā muzicēs Dzintars Briedis, grupas LKM, Opium Owl un Podruga.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas