Aicina uz festivāla „Baltica 2015” atskaņas koncertiemSagaidot Latvijas 97. gadadienu, Rīgā notiks šīs vasaras starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” atskaņas koncerti, kuros skatītājus gaida tikšanās ar galvaspilsētas un Latvijas novadu folkloras kopām.

Svētdien, 8. novembrī, plkst. 17.00 uz festivāla „Baltica 2015” atskaņas koncertu un folkloras draugu kopas „Skandinieki” 39. gadskārtas svinībām skatītājus gaida Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā „Mazā ģilde”. Koncertā „3 un 9 maģiski mirkļi senču zīmē” piedalīsies folkloras draugu kopa „Skandinieki”, folkloras un seno cīņu kopa „Vilkači”, kā arī folkloras kopas „Grodi”, „Delve”, „Rožupes vīri”. „Dzirdot vēju aiz loga, kas rauj pēdējās lapas kokiem, mēs dzirdam to nemieru, kas pasaulē rada haosu, un mēs nekad neesam bijuši vienaldzīgi tiem procesiem, kuru vidū mītam uz šīs zemes,” par koncerta programmas ideju stāsta tā režisore Helmī Stalte.

Savukārt 16. novembrī plkst. 19.00 Mūzikas namā „Daile” būs skatāms rituāls uzvedums „Čūsku vārdi”. „Tas veidots kā emocionāls ceļojums cauri čūsku mītiskajiem līkločiem no pasaules radīšanas līdz mīlestības un laimes virsotnei gan tautas dziesmu, rituālu, deju un rotaļu veidā, gan ar mūsdienu mūzikas instrumentu, ķermeņa kustības un vizuālās mākslas izteiksmes līdzekļiem,” stāsta koncertprogrammas veidotāji. Uzvedumā piedalīsies Bārtas etnogrāfiskais ansamblis, folkloras kopas „Ilža” (Cibla), „Delve” (Vidriži), „Rāmupe” (Katlakalns) un Rīgas folkloras kopas „Garataka” un „Grodi”, dejotāji Aurēlija Rancāne, Jana Jacuka un Nauris Miķelis Goba. Režisors ir Valdis Pavlovskis, scenārija autore - Aīda Rancāne. Ieejas biļetes uz šo koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs.

Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica” un Baltijas valstu folkloras asociācija „Baltica” jau 25 gadus ir CIOFF (Starptautisko folkloras festivālu un tautas mākslas organizāciju padomes) sastāvā, kas ir UNESCO dalīborganizācija. Šajā gadā, kad UNESCO atzīmē 70. gadskārtu un CIOFF 45 gadu darbības jubileju, Baltijas valstīs atzīmē 25 gadu laikā paveikto nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas