Aicina uz Mātes dienas koncertu “Serenādes cauri laikiem”Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” aicina uz Mātes dienas koncertu “Serenādes cauri laikiem” 2023. gada 14. maijā plkst. 16.00.

Tenors Jānis Kurševs kopā ar klasiskās ģitāras virtuozu Endiju Rožkalnu un muzikālajiem draugiem sagatavojuši Mātes dienai veltītu akustiskās mūzikas programmu. Koncertā izskanēs mātēm, sievietēm veltīti skaņdarbi, radīti dažādos laikos un pasaules vietās – no sirsnīgām serenādēm līdz latviešu tautas dziesmām. Koncertu vadīs un muzikālā ceļojumā vedīs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Gundars Grasbergs.

Koncertprogrammas pirmajā daļā klausītāji dzirdēs mīlestības, aplidošanas dziesmas un serenādes no dažādu tautu komponistu daiļrades un dažādiem laikposmiem – no renesanses Anglijā līdz nesenai pagātnei Itālijā. Balss (Jānis Kurševs), klasiskās ģitāras (Endijs Rožkalns), flautas (Daina Treimane) un kontrabasa (Toms Kursītis) izpildījumā skanēs Dž. Daulanda, V.A. Mocarta, G. Lorkas, F. Šūberta, Č.A. Biksio romantikas caurvītie darbi. Tos dzirdēsim spāņu, itāļu, angļu un vācu valodās.

Koncerta otrajā daļā tiks atskaņotas latviešu komponistu melodijas (J. Lūsēns, V. Pūce), kā arī koncerta mūziķu veidoti latviešu tautas dziesmu aranžējumi kvartetam, veidojot intīmu, mierīgu un aizkustinošu noskaņu.

Ieeja koncertā rezervējot bezmaksas ielūgumus rakstot uz ilguciems@riga.lv vai zvanot pa telefonu 26173474.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas