Rutes Martas Jansones performance izstādes “Zemdegas” ietvarosŠo piektdien, 12. maijā, plkst. 18:00, RIXC galerijā, Lenču ielā 2 norisināsies Rutes Martas Jansones izstādes “Zemdegas” noslēguma performance.

Izstāde “Zemdegas”, kas ir mākslinieces veidota kolāža, kur autore atklāj un attēlo kompnentes no kā veidojas indivīda un kolektīvie bezapziņas kompleksie slāņi, noslēguma epizodē māksliniece Rute Marta Jansone aicina skatītājus uz performanci. Šajā performancē autore turpina pētīt un uzdot jautājumu, ko mēs uztveram par īstu un kas ir ilūzija, kā mēs veidojam, interpretējam un uztveram tēlus.

Performance ir aicinājums skatītājam piedzīvot un atklāt cilvēka dažādo dabu, arhetipisku, individuālu un kolektīvu bezapziņas tēlu ainavu. Performance būs ineraktīva mijiedarbība ar skatītāju, mākslinieci un mākslinieces veidoto darbu – kur autore saskanīgi ir atvēlējusi vietu individuālajai mijiedarbībai un interpretācijai, kļūstot par tā netņemamu elementu.

Izstāde RIXC galerijā ir apskatāma vēl līdz šai sestdienai, 13. maijam.

Izstādē “Zemdegas” autore attēlo komponentes, no kā sastāv indivīda bezapziņas slāņi, kas atklāj cilvēka dažādo dabu, tās izcelsmi un apzināšanu ar psihoanalīzes palīdzību jeb arhetipu tēliem. Izstādē ir apvienoti video ieraksti, fotogrammetrijas skanējumi, 3D animācijas, autores performanču ieraksti, dabas kadri un prozas teksti, kuru centrā atainota iedzimta cilvēku uzvedība un personību modeļi. Mākslas darbs sevī ietver poētisku tēlu un simbolu daudzslāņainu kārtojumu, tas ir gan autores psiholoģisks pašportrets un reizē kolektīvās bezapziņas tēlu ainava.

Rute Marta Jansone dzīvo un strādā Rīgā. Viņa studē profesionālās doktorantūras programmā Latvijas Mākslas akadēmijā, pētot korelāciju starp afektiem kā emocijām un tēlveidi performances mākslā. Mākslinieciskajā praksē viņa runā par cilvēka psihisko un emocinālo realitāti, apziņas un zemapziņas attiecībām, kā arī uztveres, identitātes un piederības jautājumiem. Māksliniece savos darbos savieno digitālos medijus, glezniecību un performanci. Rute Marta Jansone 2020.gadā ieguvusi bakalaura grādu un 2022.gadā maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas apakšnozarē. Viņa piedalās projektos un grupu izstādēs, kā arī veido personālizstādes Latvijā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas