Aicina uz rožu dārzu Dabas muzejāLatvijas Dabas muzejā no 9. līdz 13. jūlijam norisināsies izstāde „Rožu dārzs 2014”, kas tiek organizēta sadarbībā ar pieredzējušajiem audzētājiem no SIA „Latroze” un kuru šogad papildinās simtgadīgi priekšmeti ar rožu motīviem no Rīgas Jūgendstila muzeja krājuma.

Rozes ir brīnumaini ziedi, kas cilvēkos gadsimtiem ilgi ir raisījušas īpašas noskaņas. Bieži tās atrodam aizkustinošos stāstos, kuros piemin augu krāšņos ziedus un brīdina par to asajiem ērkšķiem. Rozes ir visur – piemājas dārzos un parkos, lielos un mazos svētkos, tās atrodam literatūrā un folklorā, to motīvi atklājas dažādos mākslas stilos.

Savā daudzveidībā rozes ir nepārspējamas, tāpēc dārzam un raksturam piemērotu šķirni izvēlēties nereti ir ļoti grūti. Izstādē varēs aplūkot vairāk nekā 100 Latvijas apstākļiem piemērotu rožu šķirņu. Īpaši tiks izceltas piecas SIA „Latroze” populārākās šķirnes: Carat, Lampion FB, Auguste Luise, Santana TH. Izstādē noderīgus padomus sniegs un apmeklētājiem piemērotākos augus palīdzēs izvēlēties pieredzējuši skaisto ziedu audzētāji; kā ierasts būs iespēja iegādāties stādus.

Rozes zieda motīvs ir populārs arī jūgendstila interjeros, mākslā un sadzīves priekšmetos, kur tas simbolizē skaistumu, mīlestību, kaislību. Dabas muzeja rožu izstādi šogad bagātinās dekoratīvas vāzītes, saldumu trauki, rokdarbi un apsveikumu kartītes no Rīgas Jūgendstila muzeja krājuma.

Atgādinām, ka turpinās Dabas muzeja un Rīgas Jūgendstila muzeja kopīgā akcija izdevīgākam apmeklējumam. Vairāk informācijas muzeja mājas lapā www.dabasmuzejs.gov.lv.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas