Alberts Jodis: Sports no reklāmdevēju puses netiek pietiekami novērtēts

Pavērojot Latvijas sporta federāciju atbalstītāju skaitu rodas iespaids, ka uzņēmumi Latvijā nenovērtē sporta nozares dotās plašās reklāmas iespējas, lai arī šī ir sfēra, kas piedāvā plašu publicitāti un sabiedrības ievērību, norāda mārketinga speciālists Alberts Jodis.

“Sports pasaulē ir viena no populārākajām sponsorēšanas jomām, jo tā piesaista ļoti plašas auditorijas uzmanību, ka arī spēj to ilglaicīgi noturēt. Reklāmdevēji sacenšas par iespējām kļūt par kāda sporta pasākuma vai komandas atbalstītājiem, tādējādi ne tikai reklamējot savu uzņēmumu vai produktu, bet arī izpelnoties sabiedrības atzinību par atbalsta sniegšanu sporta veida vai konkrētās komandas attīstībai.

Diemžēl Latvijā uzņēmēji līdz galam nenovērtē sporta nozares piedāvātās iespējas reklāmdevējiem, par ko liecina atbalstītāju skaits. Tā piemēram, Latvijas Hokeja Federācijai šobrīd ir tikai ap desmit atbalstītāju, lai gan hokejs ir viens no populārākajiem sporta veidiem mūsu valstī.

Hokejs ir sporta veids, kas apvieno mūsu sabiedrību, piesaista latviešus un krievvalodīgos, uzmundrina un padara cilvēkus entuziastiskus. Turklāt hokeja pārstāvniecība Latvijā arvien pieaug – to spēlē gan bērni, gan jaunieši, sievietes un Latvijas izlase ar labiem rādītajiem pārstāv mūsu valsti pasaulē. Tas ir komunikācijas kanāls, kas paver ļoti plašas reklāmas iespējas, sākot ar sociālo atbildību, beidzot ar publicitāti.

Tomēr, neskatoties uz to, Latvijas uzņēmumi ir kūtri šī un arī citu sporta veidu atbalstam, kas liecina par informācijas trūkumu vai mazu pieredzi sporta sponsorēšanā. Tas, protams, ir izdevīgi tām kompānijām, kas ņēmušas piemēru no ārvalstu uzņēmumiem, un kļuvušas par sporta federācijas atbalstītajiem, jo tādējādi auditorijas uzmanība nav sadalīta un efekts ievērojami lielāks.

Tajā pašā laikā apzināmies, ka sporta attīstībai Latvijā ir nepieciešami līdzekļi, kuru ieguldījums būtu abpusēji izdevīgs gan sporta nozarei, gan uzņēmumiem,” komentē Alberts Jodis.

 


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas