Aldari Muzeju naktī apmeklē 5000 cilvēku


19. maijā Aldaris pirmo reizi vēsturē visiem interesentiem deva iespēju Muzeju nakts ietvaros apmeklēt alus darītavu. Vakara gaitā alus darītavu apmeklēja gandrīz 5000 cilvēki, kuriem bija iespēja iepazīties ar alus brūvēšanas procesu un tā tradīcijām, degustēt alu, kā arī piedalīties dažādās izklaides aktivitātēs.


„Esam ļoti patīkami pārsteigti par negaidīti lielo cilvēku interesi apmeklēt mūsu alus darītavu. Bijām plānojuši, ka Aldari varētu apmeklēt aptuveni 2000 interesentu, tomēr cilvēku vēlme iepazīties ar alus brūvēšanas aizkulisēm un tā vēsturi bija tik liela, ka pie alus darītavas veidojās pat rindas. Domāju, ka līdzdalība Muzeju naktī noteikti ir jāturpina un tā kļūs par lielisku tradīciju,” norāda Aldara izpilddirektors Tomass Kure Jakobsens.


Aldara viesi varēja apskatīt ne tikai alus darītavu, bet arī nodegustēt Aldara Tradicionālās kolekcijas un Aldaris Gaišais alus šķirnes, izkalt savu monētu un piedalīties dažādos konkursos, aplūkot senās alus pudeles un etiķetes, kā arī iepazīties ar darbarīkiem, ar kuriem tiek darinātas koka alus mucas.


„Jāatzīst, ka gatavošanos šai naktij uzsākām jau pirms diviem mēnešiem, jo neesam muzejs šī vārda klasiskajā izpratnē, tomēr mēs vēlējāmies uzsvērt alus brūvēšanas vēsturiskos aspektus, jo Aldaris ir viena no retajām alus darītavām, kas līdz mūsdienām ir saglabājusi gan savu vēsturisko vietu, gan alus darīšanas tradīcijas. Lai paspilgtinātu vēsturisko noskaņu, mūsu viesiem piedāvājām līdz alus darītavai nokļūt ar retro tramvaju,” saka Aldara komunikāciju direktore Laura Krastiņa.


„Turklāt prieks, ka apmeklētāji bija pozitīvi noskaņoti un teica lielu paldies, neskatoties uz lielajām rindām, kas vakara gaitā izveidojās. Esmu pārliecināta, ka pēc šī vakara esam ieguvuši daudz jaunus draugus, kā arī lauzuši daudzus stereotipus par to, kā top alus,” uzsver L. Krastiņa.


Alus darītava Aldaris ir kļuvusi par pirmo privātā sektora kompāniju, kas apmeklētājiem vērusi vaļā savas durvis Muzeju nakts ietvaros.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas