Aminata atnes Latvijai “Eirovīzijas” finālu

 

Ceturtdien, 21. maijā, Vīnē norisinājās Eirovīzijas dziesmu konkursa otrais pusfināls, kurā uz skatuves ar desmito kārtas numuru kāpa arī Latvijas pārstāve Aminata Savadogo.

Latvijas pārstāvei Aminatai ar dziesmu "Love Injected" izdevās iekarot gan starptautiskās žūrijas, gan Eiropas balsotāju atzinību un simpātijas, kas ļāva Aminatai ierindoties starp desmit labākajiem, kas iznīcināja ceļazīmi uz lielo Eirovīzijas finālu 23. maijā.

Latvijas pārstāvei ar dziesmu "Love Injected" izdevās iekarot gan starptautiskās žūrijas, gan Eiropas balsotāju atzinību un simpātijas, kas ļāva Aminatai ierindoties starp desmit labākajiem, kas iznīcināja ceļazīmi uz lielo Eirovīzijas finālu 23. maijā.

Aminata pateicas visiem Eirovīzijas skatītājiem par sniegto atbalstu dziesmai, kura jau no pirmās konkursa dienas Vīnē ievērota kā netipiska un spēcīga. “Visas mūsu komandas pamatīgais darbs pie konkursa dziesmas ir uzrunājis Eirovīzijas skatītājus, kā arī profesionālo žūriju. Esmu lepna, ka Latvija ir godam pārstāvēta konkursā,” saka jaunā dziedātāja.

Pārējie deviņi finālisti, kuri žūrijas un skatītāju telefonbalsojuma rezultātā Eirovīzijas 2. pusfinālā atzīti par fināla cienīgiem ir Lietuvas, Polijas, Slovēnijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Melnkalnes, Kipras, Azerbaidžānas un Izraēlas valstu pārstāvji. Lielajam finālam nekvalificējās Īrija, Sanmarīno, Malta, Portugāle, Čehija, Islande un Šveice.

Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, kurš notiks 23.maijā, Aminatai būs jāsacenšās vēl arī ar Albānijas, Armēnijas, Krievijas, Rumānijas, Ungārijas, Grieķijas, Igaunijas, Gruzijas, Serbijas un Beļģijas pārstāvjiem, kuri kvalificējās 1.pusfinālā, kā arī ar Francijas, Vācijas, Anglijas, Itālijas, Austrijas, Spānijas un Austrālijas dalībniekiem.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas