Andris Bulis monoizrādē “Lidojums” Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”23. februārī plkst.19.00 Kultūras pils „Ziemeļblāzma” Kamerzālē gaidāma Andra Buļa monoizrāde „Lidojums”. Režisore Gaļina Poļiščuka, teksts - Andris Bulis.

Izrādē aktieris atklāti stāsta par savām „pirmajām reizēm” – pirmo 1. septembri, pirmo mīlestību, pirmo nodevību un nožēlu. Turklāt šis „lidojums” nav klasiska monoizrāde, kur skatītājam jāklausās gari, monotoni teksti, bet gan aizraujošs kolektīvs piedzīvojums, kurā ikviens izrādes apmeklētājs iejūtas pavisam reāla lidmašīnas pasažiera lomā. Izrāde pārkāpj standartus, uzrunājot klātesošos tik tieši, ka robeža starp aktieri un skatītāju izzūd tik pat gaisīgi kā mākoņi aiz iluminatora.

Lidojuma, kas ilgst stundu un divdesmit minūtes, laikā Andris Bulis, būdams tūkstošs metrus tuvāk Dievam, atklāj savu dvēseli — par savu bērnību, par vecākiem, par skolas laiku un ģimenes dzīvi. Ja būtu jāatrod pareizie vārdi, lai konstatētu, par ko tad īsti ir šī izrāde, nāktos teikt — par neko. Un par visu. Par svarīgāko, kas paliek cilvēka atmiņās: par bērnības mīļākajām rotaļlietām, par vecmāmiņu, kura šķirsta albūmu, par bērnu dienu mēteli un zābakiem, kas tik ļoti spiež.

Izrāde ar panākumiem pārstāvējusi Latviju Starptautiskos monoizrāžu festivālos: Igaunijā, Pērnavā festivālā Monomaffia un Lietuvā, Kauņā, Starptautiskā teātru festivālā Monobaltija kā arī festivālā Atšpyndys Visaginas pilsētā (3.vieta). Pēterburgā, starptautisku festivālu centrā “Baltic House” kļuvusi par festivāla laureāti, ieguvusi Trešo balvu monoizrāžu festivālā Monoklis.

Biļetes (10,- EUR, pensionāriem 8,- EUR) iepriekšpārdošanā Kultūras pils „Ziemeļblāzma” informācijas centrā, „Biļešu paradīze” kasēs un internetā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas