Animācijas filmu tirgū Annesī liela interese par latviešu animācijas filmām

Filmu studija Rija no 12.jūnija līdz 14.jūnijam Francijas pilsētā Annesī piedalījās nozīmīgākajā starptautiskajā animācijas filmu tirgū MIFA, kurā iepazīstināja animācijas nozares pārstāvjus no visas pasaules ar Latvijā tapušajām un vēl izstrādes stadijā esošajām animācijas filmām.


Kā informē filmu studijas "Rija" pārstāve Baiba Bože, pirmajā dienā lielu uzmanību Latvijas stendam veltījuši filmu izplatītāji no Francijas, kuri vēlas izrādīt nākamo Rijas projektu "Ābolu pīrāga šūpuļdziesma". Sadarbības piedāvājumus izteikušas četras dažādas kompānijas, bez tam studijai piedāvātas arī vairākas kopprodukcijas iespējas. Interese par Latvijas animācijas filmām izrādījušas France Televisions, kā arī Itālijas lielākās raidsabiedrības Rai1 pārstāvji.


Filmu studija RIJA bez iepriekš minētās filmas starptautiskajā tirgū piedāvā Latvijas, Lietuvas un Luksemburgas kopprodukcijas animāciju "Zelta zirgs", skatītāju iemīļotās “Lote no izgudrotāju ciema" un “Lote un mēnessakmens noslēpums", kā arī vairākas īsfilmas - "Bezmiegs", "Burvīga diena" un "Raganas poga". Jāatzīmē, ka Latvijas filmas tirgū izceļas ar oriģinālo dizainu un profesionālitāti.


Šogad Annesī pirmo reizi piedalās mūsu kaimiņi - Lietuvas kino centrs, savukārt Filmu studija RIJA - jau gadskārtēji.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas