Līgo vakarā notiks vērienīgi svētki Amatas novadā

Līgo vakarā visi Jāņabērni tiek aicināti doties uz Vidzemi un apciemot gleznaino Amatas novadu, kur 23.jūnijā Amatas novada Ģikšos ar plašu pasākumu programmu tiks svinēti 4. Amatas novada svētki.

Vakara ieskaņā dabas draugiem maģisko jāņuzāļu ārstnieciskos noslēpumus atklās pirtniece Anna Lutere, gardēži varēs piedalīties Jāņu siera siešanā, notiks vainagu vīšana un jautra svētku ieskandināšana kopā ar pazīstamo Lēdurgas folkloras kopu „Putni”. Vīri varēs mēroties spēkiem alus dzeršanas sacensībās, kamēr sievām būs iespēja rotāties dažādos tautas tērpos.


Lustēšanas garu iedzīvinās Amatas novada pašdarbības kolektīvu lielkoncerts „Sens tik sens ir šis stāsts”. Galveno varoņu lomas izspēlēs aktieri no trim novada amatierteātriem, spriganus deju rakstus izdejos vesels pulks amatiešu - Amatas pamatskolas 1.-4. klašu deju kolektīvs, vidējās paaudzes deju kolektīvi ,,Amata’’ un „Skujene”, kā arī līnijdeju grupas no Amatas un Zaubes, bet ar sirsnīgām meldijām sirdis atraisīs Amatas pamatskolas meiteņu ansamblis, Zaubes jauktais koris un vīru koris „Cēsis”.


Pēc lielkoncerta notiks uguns rituāls saules pavadīšanai, bet līdz ar tumsas iestāšanos svinētāji varēs vērot īstu gaismas brīnumu - tiks aizdegta mākslinieka Zigmunda Viļņa ugunsziedu skulptūru pļava. Tieši pusnaktī visi svinētāji varēs sadancot Cēsu pūtēju orķestra zaļumballē, bet tie, kas vēlēsies izlocīt balsis, būs aicināti uz kopīgu sadziedāšanos un skanīgu Jāņu rītausmas sagaidīšanu.


LĪGO ĢIKŠOS! Programma:
Plkst.18:00 – 20:00 Svētku atklāšana pie Amatas novada kultūras centra, gatavošanās līgošanai
Dziesmas, rotaļas un danči ar folkloras kopu „Putni”Zāļu sievas gudrību stunda ar Annu LuteriJāņu vainagu vīšana Siera siešanas meistarklaseAlus dzeršanas sacensības vīriemTautas tērpu pielaikošana sievāmIespēja apmeklēt M.Vanagas muzeju Amatas pamatskolāNovada Jāņu un Līgu foto galerijas atklāšana
Plkst.20:00 Amatas novada pašdarbības kolektīvu koncerts „Sens tik sens ir šis stāsts”
Plkst.22:22 Saules pavadīšanas uguns rituāls
Plkst.23:30 Uguns skulptūru aizdedzināšana
Plkst.24:00 Cēsu pūtēju orķestra zaļumballe uz estrādes, kultūras nama zālēs diskotēkas „The Cube”, „Back to 90's”
Plkst.1:00 Sadziedāšanās
Plkst.4:35 Saules sagaidīšana

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas