Anmary jūtas gandarīta par paveiktoAzerbaidžānas galvaspilsētā Baku 22. maija vakarā norisinājās Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmais pusfināls, kurā ar dziesmupar iekļūšanu finālā cīnījās arī Latvijas pārstāve Anmary, tomēr balsojuma rezultāti liedza dziedātājai ceļazīmi uz finālu.

Lai arī Latvija nav iekļuvusi finālā, Anmary ar paveikto ir gandarīta: "Paldies visiem, kas turēja īkšķus un bija kopā ar mani! Jūtos lepna par iespēju dziedāt uz lielās Eirovīzijas skatuves. Dziedātājam tas ir īpašs un nozīmīgs notikums, uzstāties tik plašas auditorijas priekšā. Es baudīju šīs trīs minūtes un esmu gandarīta par sniegumu, jo nodziedāju godam! Galveno balvu iegūst tikai viens – tikai viena valsts ir uzvarētāja! Es jūtos godalgota!".

Eirovīzijas dziesmu konkursa finālam kvalificējās Krievijas, Īrijas, Īslandes, Grieķijas, Albānijas, Rumānijas, Kipras, Dānijas, Ungārijas, un Moldovas pārstāvji.

Eirovīzijas dziesmu konkursa otrais pusfināls norisināsies 24. maijā. Tā tiešraides sākums LTV1 ēterā un LTV mājas lapā plkst. 22.00. Otrajā pusfinālā par 10 ceļazīmēm uz finālu cīnīsies Serbija, Maķedonija, Nīderlande, Malta, Baltkrievija, Portugāle, Ukraina, Bulgārija, Slovēnija, Horvātija, Zviedrija, Gruzija, Turcija, Igaunija, Slovākija, Norvēģija, Bosnija Hercegovina un Lietuva. Latvijas iedzīvotājiem nebūs iespēja balsot par saviem favorītiem šajā kārtā.

Latvijas iedzīvotāji varēs balsot konkursa finālā, kas notiks sestdien, 26. maijā, plkst. 22.00 Baku un būs skatāms tiešraidē LTV1 kanālā un LTV (www.ltv.lv) mājas lapā internetā; skatīšanās ierobežota Latvijas teritorijā. Balsot 26. maijā varēs gan ar telefona zvanu, gan īsziņu starpniecību . Par balsošanas noteikumiem skatītāji tiks informēti arī tiešraides laikā. Maksa gan par zvanu, gan īsziņu būs Ls 0,30.

Šogad konkursa finālu komentēs Valters Frīdenbergs un Kārlis Būmeisters, bet Latvijas balsojuma rezultātus paziņos Valters Frīdenbergs.

Bez piedalīšanās pusfinālos automātiski finālā startēs Vācija, Francija, Lielbritānija, Spānija, Itālija un Azerbaidžāna.

Eirovīzijas dziesmu konkurss ir vienīgais dziesmu konkurss, kurš Latvijas mūziķiem piedāvā unikālu startu starptautiskajā muzikālajā arēnā, un, pateicoties Eirovīzijas dziesmu konkursa uzticamajiem sadarbības partneriem – Ventspils pilsētai un Ventspils attīstības aģentūrai, LTV arī šogad varēja organizēt Nacionālo atlasi, nodrošinot Latvijas mūziķu dalību starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas