Aprīlī pirmizrādi piedzīvos Māra Martinsona spēlfilma “Oki – okeāna vidū”


No 11. aprīļa Latvijas kinoteātros būs skatāma režisora Māra Martinsona jaunā spēlfilma Oki – okeāna vidū, kurā filmējusies starptautiska aktieru komanda - izcila japāņu aktrise Kaori Momoi, latviešu aktieris Andris Bulis, austrāliete Hanna Levjēna, bet filmas mūzikas autors ir ASV Kinoakadēmijas biedrs Viljams Goldšteins.


Filmas – mistiskas drāmas/trillera ideja režisoram M.Martinsonam radās, atklājot daudzos nostāstus par jaunām un senām mājām Kalifornijā, kuras apvītas leģendām un baumām par tajās mītošiem spokiem.


Miljonu apdzīvotajā metropolē Losandželosā jauns bijušais nekustamā īpašuma brokeris Robs (Andris Bulis) uzsāk sekot dīvainai japāņu sievietei Oki (Kaori Momoi). Robs ievērojis, ka noslēgtā sieviete bieži maina savu dzīvesvietu, un, apsekojot pāris no tām, kļūst gluži paranoisks, līdz savā izmeklēšanā iesaista arī draudzeni Viliju (Hanna Levjēna). Visai drīz viņi nonāk aci pret aci ar Oki pagātni un lāstu, kas liek pārvērtēt arī viņu pašu pagātni un kardināli maina viņu nākotni...


V. Goldšteina mūzika jaunajai filmai ir radusies improvizācijas rezultātā filmēšanas laukumā. To vēlāk papildinājis un aranžējis Rihards Zaļupe.


Režisors Māris Martinsons, 2008. gadā Starptautiskā Šanhajas kinofestivālā laikā iepazīstoties ar izcilo japāņu aktrisi Kaori Momoi, pat nenojauta, ka ir ielikts pamats unikālai draudzībai un ilgstošai sadarbībai, kas izvērtusies plašāka nekā divu radošu cilvēku mērķu piepildīšana. Ar Momoi galvenajā lomā 2009./2010.gadā Honkongā tapa spēlfilma Amaya.
Oki - okeāna vidū veidota kā vairāku filmu producēšanas kompāniju (Krukfilms, VFS Films un Nodibinājums MM art) sadarbības projekts. Filma tapusi, lielākoties pateicoties privātām investīcijām, savukārt pēcapstrādes posmai nepieciešamo finansējumu nodrošinājis Borisa un Ināras Teterevu fonds.


Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas