Rīgas Zooloģiskais dārzs februārī aicina izbaudīt “Tropu mēnesi”


Rīgas Zooloģiskajā dārzā februārī jau divpadsmito gadu notiek tradicionālais Tropu mēnesis. Šogad galvenā Tropu mēneša tēma veltīta kukaiņiem un klimata pārmaiņām. „Tropu mājā” var iepazīt kukaiņu pasauli, „Žirafu mājā” kopā ar Pasaules Dabas Fonda Pandu var uzzināt kā katrs no mums ietekmē klimatu un kā varam dzīvot taupīgāk sev un draudzīgāk dabai, bet „Mācību klasē” var radoši izpausties un aizrautīgi pārveidot nevajadzīgās lietas par vajadzīgām.


Visu februāri sestdienās un svētdienās no plkst. 12.00 līdz 16.00 „Tropu mājā” varēs iepazīt dažādus posmkājus un noskaidrot „Vai zemepieder kukaiņiem!”. Ikvienam būs iespēja iesaistīties interesantās sarunās par šīs neparastās pasaules daudzveidību un tās lomu dabā, rast atbildes uz jautājumiem: Vai visi odi alkst pēc asinīm? Kuri kukaiņi bijuši pazīstami ar dinozauriem? Kam vajadzīgi siseņi? Vai skorpions ir kukainis? Kāds labums no kodēm? Paši zinātkārākie un drosmīgākie varēs satikties tuvāk ar kādu tropisko mežu iemītnieku: šņācējprusaku, tūkstoškāji vai ... .


Sestdienās un svētdienās no plkst. 12.00 līdz 15.00 „Žirafu mājā” darbosies Pasaules Dabas fonda radošā darbnīca „Klimats – vai es to ietekmēju?”. Nāc un uzzini! Kā dzīvot klimatam draudzīgi? Kā izmērīt sava dzīvesveida ietekmi uz vidi? Kā reģistrēt savu un tātad arī Latvijas apņemšanos Eiropas zooloģisko dārzu un akvāriju asociācijas rosinātajā kampaņā „No pola līdz polam” Un vēl, un vēl... uzzināsiet kopā ar Pasaules Dabas Fonda Pandu! Aprēķini savu ietekmi uz klimatu www.pdf.lv/klimats. Uzzini kā dzīvot taupīgāk un zaļāk un iesaisties kampaņā „No pola līdz polam”. (www.poletopolecampaign.org)


Savukārt „Mācību klasē” sestdienās un svētdienās no plkst. 12.00 līdz 16.00 darbosies radošās darbnīcas „Tu arī vari – radīt, darīt, sargāt pats”. Kopā ar apmeklētājiem atklāsim, kā vienlaicīgi varam taupīt un saudzēt savu pasauli, zīlīšu pasauli, roņu pasauli... tā līdz pat leduslāča pasaulei. Viens no veidiem: būt apdomīgiem un radošiem savā ikdienā – pirms ko izsviest, padomā, varbūt to vēl var kur pielietot vai izmantot.


Īpašs piedāvājums ir darba dienās, kad interesentu grupām ir iespēja doties tematiskā ekskursijā „Kukaiņu dzīves noslēpumi” gida pavadībā. Klausīties gribētāju grupas aicinām pieteikties savlaicīgi. Skolēniem piedāvājam mācību ekskursiju “Siltuma joslas jeb „No pola līdz polam”. Pieteikšanās pa tālr. 67518669 vai e-pastu: info@rigazoo.lv.


Tropu mēneša laikā Rīgas Zooloģisko dārzu var apmeklēt ar 50% atlaidi, pateicoties zooloģiskā dārza sadarbības partnerim - Uzziņu dienestam 1188, izmantojot tā piedāvātos kuponus. Tos var lejupielādēt uzziņu dienesta 1188 mājaslapas kuponu sadaļā, kupons jāuzrāda Rīgas zoodārza kasē un var ietaupīt 50% no pamatcenas. Kupons nodrošina piedāvājumā esošā pakalpojuma - Rīgas zoodārza ieejas biļetes iegādi ar 50% atlaidi no pamatcenas : vienam bērnam biļete ar kuponu maksā € 2,00 (parasti € 4,00) vai vienam pieaugušajam biļete ar kuponu maksā € 3,00 (parasti € 6,00). Viens kupons derīgs piecu ieejas biļešu iegādei, kupona dāvātā atlaide netiek summēta ar cita veida atlaidēm. Kupona izmantošanas termiņš ir līdz šā gada 28. februārim.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas