Apskati skaistos regates “The Tall Ships Races 2013” buru kuģus un jahtas pirmais!


Starptautiskās burukuģu un jahtu regates „The Tall Ships Races 2013” dalībnieki pirms došanās uz Rīgu ieradīsies Ventspilī untos varēs apskatīt Ostas ielas promenādē 23.jūijā, kur paredzēta arī plaša svētku programma.


Plānots, ka Ventspilī piestās ap 20 burinieku un jahtas, tādējādi krāšņi papildinot Ventspils ostas 750 gadu jubilejas svinības. Gaidīti tiek burinieki no Krievijas, Vācijas, Nīderlandes, Brazīlijas, Norvēģijas, Somijas, Beļģijas, Dānijas, Zviedrijas, Polijas. Par labu Ventspils ostai savu izvēli izdarījuši vairāki burinieki un jahtas, tajā skaitā 4 A klases, 8 B klases burinieki, tādējādi krāšņi papildinot Ventspils ostas 750 gadu jubilejas svinības. 2013. gada Ventspilī būs gan vairāk kā 100 vecais šoneris no Norvēģijas „Caroline of Sandnes”, kā arī viens no lielākajiem buriniekiem pasaulē – „Mir” no St.Pēterburgas ar garumu 110 m.


Vistālākais viesis būs 90 m garais A klases Brazīlijas Republikas kara flotes mācību burinieks „Cisne Branco”, kuram tā būs pirmā regate Baltijas jūrā. Pieteikšanās vēl ir atvērta, tāpēc kopējais burinieku un jahtu skaits vēl var pieaugt. Informācijai par kuģiem var sekot www.ventspils.lv sadaļā Svētki Ventspilī.


Pasākuma programma


Buru kuģi un jahtas Ventspils ostā sāks ienākt 22.jūlija vakarā.


Otrdien, 23.jūlijā, Ostas ielas promenādē visas dienas garumā darbosies kafejnīcas, suvenīru tirgotavas, amatnieki, radošās darbnīcas bērniem. Svētku svinīga atklāšana notiks plkst. 14:00, kam sekos priekšnesumi, kuros uzstāsies pūtēju orķestri, bigbendi un grupas ar pieaicinātiem Latvijas popmūzikas solistiem, radot pacilājošu noskaņu un jestru pēcpusdienas atmosfēru, burinieku apskatei. Programmā piedalīsies pūtēju orķestris „Ventspils”, NBS orķestra Jūras spēku grupa (bigbends), pūtēju orķestris „Talsi” un deju grupa, pūtēju orķestris „Zelmeri” no Jelgavas un muzikālā apvienība „Neaizmirstulītes”.


Plkst. 18:00 burinieku komandas dosies parādē. Parādes vērotājiem būs iespēja ar skaļiem saucieniem un aplausiem sveikt katru komandu. Arī komandas allaž gājienā cenšas izcelties ar kādu tikai sev raksturīgu iezīmi, atsevišķas kuģa komandas parādē soļo pat militārā solī pilnā formas tērpā.


Komandu parādei sekos grupas „CHARM” un solistes Antras Stafeckas priekšnesumi, kā arī britu mūziķa Ola Onabule un “Mirage Jazz Orchestra” koncerts.


No 19:00 līdz 24:00 teātra nama „Jūras vārti” mūzikas klubā notiks Kadetu balle, uz kuru īpaši aicinātas meitenes. Viņām ieeja ir bez maksas. Par muzikālo noformējumu parūpēsies grupa „Triānas parks” un DJ Japānis.


Bet no 20:00 līdz 22:00 Livonijas ordeņa pilī uz balli sanāks kapteiņi.


Trešdien, 24.jūlijā, laikā no plkst. 9:00 līdz 10:00 būs vērojams krāšņs skats – burinieku, kuri nu dosies ceļā uz Rīgu, parāde.


Regate Ventspili un visu Latviju priecē pēc 10 gadu pārtraukuma. 2003. gadā regate viesojās Latvijā ar nosaukumu „Cutty Sark Tall Ships Races 2003”. „The Tall Ships Races” ir lielākā kopīgā mācību burinieku un jahtu regate pasaulē, kurā katru gadu piedalās ap 80 līdz 100 burinieku un buru jahtu no visas pasaules.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas