Ar ieskaņas koncertu „Laikiem pāri” atklās Latvijas simtgadei veltīto festivālu2017. gada 26. janvārī notiks Latvijas simtgadei veltītā festivāla „Trīs zvaigznes” ieskaņas koncerts „Laikiem pāri”. Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē skanēs mūzika, kas sacerēta Latvijā gandrīz simts gadu laikā, informē Rīgas dome.

Koncertā piedalīsies maestro Raimonds Pauls, solisti Dināra Rudāne, Dita Lūriņa, Ilona Bagele, Daumants Kalniņš, Oskars Petrauskis, orķestris „Rīga” un diriģents Valdis Butāns, kā arī vokālā grupa „Framest”. Koncerta režisore ir Ināra Slucka, scenogrāfs - Aigars Ozoliņš.

Orķestris "Rīga" ir Latvijas simtgadei veltīta festivālu "Trīs zvaigznes" idejas autors. Iecerēts, ka, sākot no 2017. gada, ik gadu novembra mēnesī būs festivāls ar koncertiem un multimediāliem projektiem gan ieskatoties Latvijas kultūras un mākslas vēsturē, gan rosinot autorus radīt jaunus darbus. Festivāla moto ir: "Trīs zvaigznes debesīs mums mirdz!" Festivāla ieskaņas koncerts "Laikiem pāri" klausītājiem tiek piedāvāts jau 2017. gada 26. janvārī Latvijas Nacionālajā teātrī.

Tā kā 2017. gads ir 80. jubilejas gads mazajai foto kamerai "Minox", kuru pirmo pasaulē 1937. gadā VEF (Valsts Elektrotehniskā Fabrika) sāka ražot Rīgā, tad koncerta pirmajā daļā, skatoties laikiem pāri, skanēs labi zināma un iemīļota mūzika no pagājušā gadsimta 20. un 30. gadiem.

Maestro Raimonda Paula mūzikai veltīta koncerta otrā daļa. Šī būs jau ceturtā programma, kuru orķestris "Rīga" veido kopā ar maestro un tajā ietvertas dažādos gadu desmitos tapušās maestro vokālās un instrumentālās kompozīcijas. Pie klavierēm būs Raimonds Pauls.

No 5. decembra pārdošanā tiek laistas biļetes uz Latvijas simtgadei veltītā festivāla ieskaņa koncertu "Laikiem pāri". Tās iespējams iegādāties visās "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas