Ar jaunu skatuves vārdu un singlu sevi piesaka mūziķe BAIBAMūziķe Baiba Dēķena, pēc gada pārtraukuma, nomainot skatuves vārdu uz BAIBA piedāvā pirmo singlu no topošā albuma.

Austrijā dzīvojošā latviete Baiba Dēķena pēc gada pārtraukuma ir atgriezusies uz skatuves ar jaunu skatuves vārdu – BAIBA un pirmo singlu “Lighter” no septembrī gaidāmā albuma ar tādu pat nosaukumu.

BAIBA par jaunā singla tapšanu teic šādi: ““Lighter” ir ļoti personiska dziesma, jo definē pārmaiņu periodu gan manā personiskajā dzīvē, gan mūzikā. Tā ir mana cīņas dziesma, ceļš uz manu, kā mākslinieces, pašapzināšanos un manifestācija par to, cik mēs katrs spējam būt stipri. Dziesmas ideja radās emocionāli grūtā laikā periodā, kad pārdzīvoju fizisku uzbrukumu un centos vairāk ieklausīties sevī, nevis tajā, ko šķita sagaidām apkārtējā sabiedrība un līdzcilvēki. Tomēr es ļoti negribu, lai cilvēki klausoties šo skaņdarbu skumst. Tā ir mana spēka dziesma un ceru, ka apkārtējiem tā dos tikpat daudz spēka, cik devusi man.”

Singls “Lighter” ir oficiāli pieejams visās mūzikas straumēšanas vietnēs internetā, kā arī bezmaksas lejuplādei “Superplus” platformā.

BAIBA augusi Tukuma novadā, studējusi Liepājā un jau kādu laiku dzīvo Austrijas slēpotāju paradīzē Insbrukā. Bērnībā baudījusi Latvijas lauku dabas maģiskumu un pasaku tēlu klātbūtni, BAIBA joprojām šajās atmiņās smeļas iedvesmu savu dziesmu tapšanā. Aizvadītajā gadā BAIBA studējusi mūzikas producēšanu un gaidāmais albums iezīmē jaunu ēru mākslinieces izaugsmē – no melanholiskām notīm pievēršoties dinamiskākai un elektroniskākai popmūzikas virzībai. Gaidāmais albums ir daļēji pašproducēts un klausītājus sasniegs šī gada septembrī.

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas