Postfolka grupa “ImantaDimanta un draugi” izdod jaunu singlu23. aprīlī postfolka grupa "ImantaDimanta un draugi" izdod singlu "Dieti gāja ozoliņš". Dziesma stāsta par attiecībām ģimenē. Kā brālis un māsa viens par otru rūpējas, palīdz darbos un nedarbos. Šī dziesma ir grupas oriģinālkompozīcija ar latviešu tautasdziesmu tekstu. Līdz ar singlu klausītājiem tiek piedāvāta arī bonusa dziesma "Kālabadi galdiņam".

Grupā "Imanta Dimanta un draugi" jau kopš 2014. gada darbojas 5 jaunieši. Katrīna Dimanta spēlē vijoli, čellu tamburīnu un dzied, Imanta Nīgale spēlē mandolīnu un dzied, Krišjānis Sils spēlē ģitāru, Kristaps Strods spēlē basu, Matīss Uškāns spēlē bungas un piedzied.Grupa ir uzstājusies Latvijā, Vācijā, Lietuvā un 2018. gada pavasarī tūrēja Amerikā, kur pavadīja 2 mēnešus spēlējot mūziku. Grupas debijas albums "Izauga mātei brīnuma meita" tika izdots 2017 gadā. Albumu veido 13 tautasdziesmu apdares un oriģinālkompozīcijas. Albuma dziesmas stāsta par meitas došanos pie vīra.

"Divi no mums uzauga ārzemju latviešu ģimenēs, dažādās pasaules malās - Amerikā, Vācijā, bet trīs piedzima un uzauga tepat Latvijā. Katrs esam gājuši dažādus muzikālos ceļus un nu esam satikušies, lai veidotu kopīgu mūziku. Visi kopā priecājamies spēlēt un baudām ikkatru saspēles reizi. Mums patīk tas, ko mēs darām un gūstam lielu prieku par to, ka ar savu mūziku varam dalīties ar citiem!" aizrautīgi saka Imanta Nīgale.

Katrīna Dimanta stāsta: "Kopā spēlējam jau kādu laiciņu. Esam saspēlējušies un labi jūtamies uz skatuves. Mūzika mums vienmēr ir bijusi mīļa un tuva. Dziesma "Dieti gāja ozoliņš" tapa sadarbojoties ar tautas deju kolektīvu "Zīle", kas dejo Ķekavā. Vasarā arī plānots parādīt šai dziesmai radīto horeogrāfiju. Latviešu tautasdziesmas "Kālabadi galdiņam" aranžiju izveidojām tieši šādu, jo dziesmā jūtam lielu spēku un kopābūšanu. Spēlējot savu mūziku mēs vēlamies klausītājiem sniegt prieku, un - lai pie mūsu radītās un izpildītās mūzikas cilvēki labi pavadītu laiku un atpūstos."

https://open.spotify.com/album/7aa0MXqXStqBUDFeZNcBxr?si=Blc5dCjGTYaiGpPLu_AsPw

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas