Ar koncertiem, ziedojumu akciju un jauniem dalībniekiem papildināta Osokina Brīvības festivāla Ukrainai programma7. maijā tiks atklāts Osokina Brīvības festivāls Ukrainai, kas līdz pat 11. jūnijam Rīgā un Valmierā dažādos pasākumos pulcēs neskaitāmus māksliniekus. Festivāla programma papildināta ar koncertiem, lekcijām, diskusijām, meistarklasēm un jauniem dalībniekiem. Tā ieskaņas pasākumos un desmit koncertos piedalīsies “Labvēlīgais Tips”, “Melo-M”, Ralfs Eilands, Katrīna Gupalo, Georgijs Osokins, “Kremerata Lettonica”, Sonora Vaice, Platons Buravickis, Gundars Āboliņš, Dita Lūriņa, Ģirts Krūmiņš, Kristīne Garklāva, pats Andrejs Osokins, kā arī mūziķi, mākslinieki un aktieri no Ukrainas un daudzi citi.

Festivāla idejas autors un īstenotājs Andrejs Osokins saka: “Ikviena iegādātā biļete uz festivāla pasākumiem ir ziedojums Ukrainai, tādēļ ļoti ceru, ka tie kļūs par satikšanās vietu visiem, kuri deg par brīvību un Ukrainas uzvaru pār asiņaino agresoru!”

Īpaši festivālam radīta jauna ziedojumu akcija “Osokina Brīvības festivāls Ukrainai” portālā Ziedot.lv, kas pieejama te: www.ziedot.lv/osokina-brivibas-festivals. Šajā kontā saziedotie līdzekļi līdz ar visiem festivāla biļešu ieņēmumiem sadarbībā ar “Biļešu Paradīze”, Ziedot.lv, biedrību “Tavi draugi” un Ukrainas vēstniecību Latvijā tiks novirzīti humanitārajai, medicīnas, aizsardzības un mājdzīvnieku palīdzībai – tiks iegādāti gan maltīšu komplekti, aizsargbrilles un aizsargcimdi Ukrainas karavīriem, gan higiēnas preces un citas ukraiņiem nepieciešamas lietas, kā arī barība mājdzīvniekiem Ukrainas deokupētajās un kara plosītajās teritorijās. Kopā ar sadarbības partneriem tiks izvērtētas arī Ukrainā akūti nepieciešamās lietas, lai nodrošinātu pēc iespējas vērtīgāku humanitāro un medicīnisko atbalstu Ukrainas cilvēkiem.

Festivāla atklāšanas koncerts būs jau 20. maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Tajā piedalīsies Ralfs Eilands, Katrīna Gupalo, Darja Leleko, Andrejs Osokins, grupas “Labvēlīgais Tips”, “Melo-M”, “Shakima Trio”, “Sub Scriptum”, “Varakuta” un citi. Divi festivāla koncerti notiks kultūrtelpā “Ola Foundation” – tie būs Andreja Osokina un ukraiņu mūziķu stīgu kvarteta “Mriya” koncerts 27. maijā un pianista Georgija Osokina solokoncerts 11. jūnijā. Mūzika un dzeja šogad mijiedarbosies divos festivāla pasākumos – Gundara Āboliņa un Andreja Osokina koncertā “Sajūtu spēles” 28. maijā Melngalvju namā un festivāla noslēguma koncertā 10. jūnijā Rīgas Vāgnera namā, kurā piedalīsies aktrises Dita Lūriņa, Larisa Semirozumenko, stīgu ansamblis “Kremerata Lettonica” un Andrejs Osokins. Pirms koncerta Vāgnera namā notiks ukraiņu mākslinieces Darjas Kalašņikovas performance “Cik ilgi tas var turpināties?”, kā arī visiem pasākuma skatītājiem būs iespēja apmeklēt Ukrainas karam veltītu izstādi.

Divas neparastas koncertprogrammas izskanēs Anglikāņu baznīcā. 1. jūnijā koncertā “Cilvēki, kaķi un mūzika” latviešu un ukraiņu mākslinieki apvienosies kopīgā atbalstā Krievijas karadarbības rezultātā cietušajiem suņiem un kaķiem Ukrainā, kā arī kaķu palīdzības centra “Remi” un patversmes “Kaķa sirds” iemītniekiem tepat Latvijā. Koncertā piedalīsies izcili latviešu klasiskās mūzikas izpildītāji – Ieva Parša, Sonora Vaice, Marlēna Keine, Edgars Ošleja, Iveta Cālīte, Roksana Tarvide, Kaspars Bumbišs, Andrejs Osokins, aktieris Ģirts Krūmiņš, ukraiņu mūziķi Darja Leleko, Nina Khanetska, Sofija un Marija Varčenko, smilšu animācijas māksliniece Tatjana Gavriļenko un citi. 2. jūnijā notiks “Avangarda nakts koncerts”, kurā komponisti Platons Buravickis un Annika Lanka atskaņos pandēmijas un Ukrainas kara laikā radītu oriģinālmūziku, kā arī izskanēs Paula Dambja vērienīgā meistardarba – monosonātes pirmatskaņojums pianista Riharda Plešanova sniegumā. Koncertā piedalīsies arī Andrejs Osokins, izpildot Raimonda Tigula un savu oriģinālmūziku, un klavieru kvartets “Quadra” ar Oskara Herliņa skaņdarbiem.

Šogad vairāki īpaši festivāla notikumi norisināsies skaistajās “Amoralle Level Up” telpās. 4. jūnija vakarā būs Katrīnas Gupalo koncerts, kurā skanēs radiohiti “Dur Prom”, “Resistance” un “Kamēr pret sauli kāpu”, kā arī vēl nedzirdētas kompozīcijas. Tāpat jaunajā notikumu telpā notiks īpašs diskusiju cikls “Sarunas par aktuālo” – 14. maijā par žurnālistiku, modi un brīvprātīgo darbu kara laikā runās Kristīne Garklāva, Mārtiņš Daugulis, Kristīne Rudzinska un Ukrainu atbalstošo nevalstisko organizāciju pārstāvji, savukārt 16. maijā par mūzikas žurnālistiku un mūziku kara laikā runās Anete Ašmane-Vilsone, Kaspars Zaviļeiskis, Andrejs Osokins, Katrīna Gupalo un citi.

12. maijā notiks pirmais festivāla pasākums ārpus Rīgas – Katrīnas Gupalo un Andreja Osokina koncertizrāde “100 gadi ar Piafu” Valmieras Kultūras centrā, savukārt 13. maijā sociālās iniciatīvas centrā “Common Ground” būs festivāla mūziķu tikšanās ar ukraiņu ģimenēm un koncerts. Vēl viens šī gada festivāla jaunums ir meistarklases. 7. maijā kultūrtelpā “Ola Foundation” notiks izcilo pedagogu Sergeja Osokina un Ilzes Treijas meistarklases klavierspēlē, bet 23. maijā īpašs to dalībnieku un festivāla mūziķu koncerts A. Dombrovska mūzikas skolā.

Festivāla koncertus bez maksas būs iespēja apmeklēt noteiktam skaitam šobrīd Latvijā patvērumu radušajiem Ukrainas kara bēgļiem. Festivāla radošā komanda aicina pieteikties ielūgumiem, rakstot uz e-pasta adresi hello@commonground.lv.

Festivāla veidotāji pateicas visiem sadarbības partneriem un atbalstītājiem, kuru vidū ir tirdzniecības centrs “Spice”, Rīgas dome, Valmieras novada pašvaldība, Ukrainas vēstniecība, Latvijā dzīvojošo ukraiņu biedrību konfederācija “Viche”, LNK Industries un LNK Labdarības fonds, Biļešu Paradīze, Ziedod.lv, Melngalvju nams, Rīgas Vāgnera nams, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Anglikāņu baznīca, Ola Foundation, Amoralle Level Up, Company NA, Pro Sound, RJK, SoundCheck.lv, Latvijas Radio, Radio Skonto, Skonto Plus, Radio TEV, TV24, TV3, TVNET, Wind Films, Amserv, Gemoss, Akustika, Jura, Zaļā bāze un daudzi citi.

Plašāka informācija par festivālu un tā koncertiem pieejama www.andrejsosokins.com. Biļetes pieejamas visās “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas