Vanaga neizslēdz, ka pedagogu streiks varētu tikt atsāktsNetiek izslēgts, ka varētu sekot jaunas pedagogu protestu akcijas, LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sacīja Inga Vanaga.

“Aprēķini slodžu balansēšanai tika apspriesti jau pērn augustā. [IZM] ierēdņiem vairāk jāatbalsta nozares ministre, jo viņi zina, kur ir šie dokumenti. Čakšas kundzei nav jābūt izmeklētājai, viņiem būtu šie aprēķini jāsagādā, un tie bija jāprecizē,” sacīja Vanaga.

Viņa pauda, ka “atsūtītajos aprēķinos mēs konstatējām, ka tā nauda, kas tika piešķirta no janvāra slodžu balansēšanai, tagad tiek pārlikta uz algu grafiku. Tāpēc gribējām pārliecināties, vai būs abiem. Mēs neizslēdzam, ka varbūt nav nekas papildus vajadzīgs.”

Savukārt izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša pauda, ka naudas jāpietiek visam – gan slodžu balansēšanai, gan atalgojuma pieaugumam.

“Mēs lēmām, ka līdz 10. maijam sadarbībā ar pašvaldībām precizēsim, vai tiešām ir pietiekams finansējums abu prasību izpildei, un lūgsim IZM iesniegt aktualizētos aprēķinus. Tad izvērtēsim rezultātus, neizslēdzot, ka var būt arī protesta akcijas,” piebilda Vanaga.

“Mēs esam gandarīti, ka abas šīs protesta akcijas deva rezultātus. Tā ir zināma nozares uzvara. Šie protesti bija, jo daļu vienošanos izpildīja, daļu nē. Rezultāts ir panākts, vēl jāturpina, jāprecizē, bet paldies visiem protestu dalībniekiem,” uzsvēra LIZDA vadītāja.

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas