Ar koncertu “Vecrīgas skaņas” sāksies orķestra “Rīga” koncerti skolēniem


Trešdien, 16. oktobrī, plkst. 13.00 kinoteātra „Splendid Palace” Lielajā zālē ar koncertu „Vecrīgas skaņas” sāksies Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” sarunas par mūziku „Nāc, ieklausies orķestrī RĪGA!”, kas paredzētas bērniem līdz 10 gadu vecumam. Šajā mācību gadā notiks četri izglītojoši koncerti, kurus vadīs dziedātājs un aktieris Daumants Kalniņš.


Rīga ir mājvieta ne tikai daudziem mazajiem klausītājiem, bet arī Profesionālajam pūtēju orķestrim „Rīga”. Pirmajā tikšanās reizē, aizsākot sarunas par mūziku, orķestris „Rīga” sniegs iespēju gan dzirdēt visa orķestra spožo skanējumu, gan metālpūšaminstrumentu ansambļa spēli, gan klausīties dziesmas par Rīgu – sākot no tautasdziesmām līdz pat 20. gadsimtā tapušām, kā Elgas Īgenbergas „Rīgas bulvāri”. Muzikāls atspoguļojums stāstiem par Rīgas vēsturi būs Raimonda Paula melodijas kinofilmai „Vella kalpi”. Iepazīstinot ar viduslaiku Rīgas skaņām, starp kurām neiztrūkstoši ir Vecrīgas torņu mūzika, koncertā īpaša vērība tiks veltīta metālpūšamajiem instrumentiem un to skanējumam klasiskā un mūsdienu repertuārā. Koncertu diriģēs Raitis Ašmanis, solisti Ieva Sutugova un Daumants Kalniņš.


Nākamā saruna par mūziku notiks 4. decembrī Ziemassvētku gaidīšanas noskaņās. Svētku sajūtu palīdzēs uzburt fragmenti no Pētera Čaikovska baleta „Riekstkodis”, popūrijs no kinofilmas „Viens pats mājās” un kompozīcijas no filmas „Mūzikas skaņas”. Orķestris „Rīga” un diriģents Mārtiņš Ozoliņš uzburs muzikālu bērnu visgaidītāko svētku – Ziemassvētku ainiņu.


2014. gada 15. janvārī trešajā koncertcikla koncertā orķestris „Rīga” diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā mazajiem klausītājiem mūzikā demonstrēs mežu kā noslēpumainu vieta, kurā notiek brīnumu lietas. Orķestris rādīs koka pūšaminstrumentus – obojas, klarnetes, saksofonus, fagotus, kā arī dažādus sitaminstrumentus no koka – marimbu, kastaņetes un citus. Koncertā skanēs solo skaņdarbi, kas ilustrē koka pūšaminstrumentus un sitaminstrumentus no koka. Savukārt fragmenti no mūzikas filmai „Harijs Poters” kalpos kā simbols brīnumiem un burvestībām.


Cikla noslēdzošajā koncertā „Astoņi kustoņi”, kas izskanēs 26. februārī, klausītāji mūzikā satiksies ar kamenēm, ziloņiem, panterām, suņiem, kaķiem, pelītēm un citiem kustoņiem. Caur skaņdarbiem – Dž. Rosīni „Kaķu duets”, N. Rimska-Korsakova „Kamenes lidojums”, kā arī mūziku no bērnu iemīļotajām multiplikācijas filmām – „Rozā pantera” un „Karalis Lauva”, notiks atraktīva dzīvnieku tematikas izspēlēšana. Latviešu komponistes Anitras Tumševicas jaundarbs, kas tiek speciāli komponēts šim koncertam, ar bērnu auditorijai viegli uztveramu sižetisko līniju, parādīs orķestra instrumentu dažādību un krāsainību.


Sarunas par mūziku „Nāc, ieklausies orķestrī RĪGA!” ieteicamas 1. – 4. klašu skolēniem. Četru koncertu abonements maksā Ls 5 (€ 7,11). Ieejas biļetes uz atsevišķiem koncertiem par Ls 3 (€ 4,27) būs pieejamas uz neizpārdotām sēdvietām piecas dienas pirms koncerta un koncerta dienā. Koncerta ilgums aptuveni viena stunda. Abonementi un biļetes – „Biļešu paradīzes” kasēs un interneta vietnē: www.bilesuparadize.lv


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas