Rīgas Doma meiteņu koris TIĀRA piedalīsies festivālā Young Cathedral Voices 2013 Upsalā


Pēc Upsalas Doma zēnu un meiteņu kora aicinājuma, Rīgas Doma meiteņu koris TIĀRA (diriģente Aira Birziņa) kopā ar Tarnovas Doma meiteņu kori (Polija), Limburgas Doma zēnu kori (Vācija), Landāfa katedrāles zēnu kori (Velsas apgabals Lielbritānijā), Trondheimas Doma meiteņu kori (Norvēģija), Svētā Urzena Doma zēnu kori (Šveice) ir uzaicināts piedalīties un pārstāvēs Latviju starptautiskā festivālā Young Cathedral Voices 2013, kurš no 17. līdz 20.oktobrim norisināsies Upsalā (Zviedrija).


Šis festivāls veidots ar mērķi veicināt sadraudzību starp jauniešiem no dažādām valstīm, dodot iespēju pārstāvēt lielākās Eiropas katedrāles ar internacionālo valodu – mūziku. Festivālā piedalīsies 8 kori – 4 zēnu un 4 meiteņu kori, kuri pārstāv lielākās katedrāles un iegūst izglītību kora skolās. Rīgas Doms ir viena no senākajām un zināmākajām katedrālēm Ziemeļeiropā, ko pārstāvēt korim ir liels gods. Rīgas Doma meiteņu koris līdz šim ar atzīstamiem panākumiem ir pārstāvējis Latviju gan aiz tās robežām, piedaloties dažādos konkursos un saņemot augstākās atzinības, gan arī Latvijā, uzstājoties dažādos Valsts Kancelejas un Rīgas domes organizētos pasākumos un pieņemšanās ārvalstu diplomātiem.


Festivāla koncertos Rīgas Doma meiteņu koris ir izvēlējies prezentēt latviešu komponistu sakrālos skaņdarbus, tādējādi iepazīstinot ar mūsu tautas garīgo mantojumu arī citus interesentus. Festivālā kopā ar kori koncertēs viena no labākajām Latvijas ērģelniecēm Vita Kalnciema. Kora uzstāšanās festivālā ir paredzēta sestdien, 19.oktobrī plkst.20.00 Upsalas katedrālē kopā ar Sv.Urzena katedrāles zēnu kori (Šveice). Savukārt 18.oktobrī plkst.18.00 Rīgas Doma meiteņu kora mākslinieciskā vadītāja diriģente Aira Birziņa kopā ar kori vadīs meistarklasi koru diriģentiem viendabīgo koru vokālajā apmācībā un diriģēšanā.


Ierodoties Stokholmā, 16.oktobrī koris viesosies Latvijas vēstniecībā Stokholmā un tiksies ar Latvijas vēstnieku Zviedrijā Gintu Jegermani, bet 17.oktobrī dosies sadarbības vizītē uz slaveno Ādolfa Frederika mūzikas ģimnāziju.


Brauciens notiek ar meiteņu vecāku, Rīgas domes, Rīgas Doma, LIVE Rīga un Rīga 2014 atbalstu.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas