Ar krāšņu svētku programmu Jūrmalā atklās vasaras kūrorta sezonuAr krāšņu svētku dalībnieku gājienu pa Jomas ielu, daudzveidīgiem koncertiem visas dienas garumā un uguņošanu vakarā Jūrmalas pilsēta sestdien, 26. maijā, atklās vasaras kūrorta sezonu, informēja Jūrmalas pašvaldībā.Svētki sāksies plkst. 12.00 ar gājienu no pilsētas domes pa Jomas ielu līdz Dzintaru koncertzālei un turpināsies ar atklāšanas koncertu no plkst. 13.00 līdz plkst. 19.00 uz speciāli izbūvētas skatuves pie Dzintaru koncertzāles Turaidas ielas galā. Koncertā uzstāsies grupa "Bet bet", muzikālā apvienība "Neaizmirstulītes", "Labvēlīgais tips", "Ēnas", "7 Dēli" un "".

Vakara koncerts brīvā dabā turpat pie Dzintaru koncertzāles sāksies plkst. 21.00. Koncertā skanēs 30. gadu skaistākās melodijas "Tango sin Quinto" un solistu Žorža Siksnas, Ingus Pētersona, Edija Šnipkes, Naura Puntuļa un Ginta Andžāna izpildījumā. Koncerta noslēgumā būs uguņošana.

Ikviens būs laipni gaidīts Jūrmalā uz vasaras kūrorta sezonas atklāšanas pasākumiem, visi koncerti svētkos ir brīvi apmeklējami, bez maksas.Turklāt arī Jūrmalas Pilsētas muzejā un tā filiālēs – Aspazijas mājā un Jūrmalas Brīvdabas muzejā – kopš 1. maija ieeja ir bez maksas, lai gan jūrmalnieki, gan pilsētas viesi un tūristi varētu brīvi iepazīt Jūrmalas vēsturi, vairāk uzzināt par Baltijas iecienītāko kūrortu un apskatīt augstvērtīgas izstādes.

Pilsētas viesu ērtībām, iebraucot Jūrmalā no Rīgas, pie caurlaižu posteņa Lielupē šogad uzstādīts pirmais bankas karšu automāts caurlaižu iegādei. Caurlaides iebraukšanai Jūrmalā tagad var iegādāties ar banku norēķinu kartēm, nav nepieciešama skaidra nauda.

Iebraucot Jūrmalā, pie caurlaižu posteņa varēs saņemt arī vasaras kūrorta atklāšanas svētku programmu un, tā kā būs satiksmes pārkārtojumi, arī autovadītājiem noderīgu informāciju.

Jūrmalas pašvaldība jau pavasarī sākusi gatavošanos vasaras kūrorta sezonai: sakopta pludmale, savākti jūras izmeši un atkritumi, apmeklētāju ērtībām pludmalē izvietoti soliņi un atkritumu konteineri. Šovasar pludmalē būs izvietoti 265 soli un izvietoti 200 atkritumu konteineri – daļa no tiem būs paredzēti dalītai atkritumu savākšanai.

Sākta betona plātņu regulēšana un koka laipu remonts izejās uz jūru. Kopumā 29 izejās uz jūru tiks atjaunoti koka laipu celiņi, pilnīgi no jauna tiks izgatavotas un uzstādītas laipas 900 metru kopgarumā.

Gatavojoties kūrorta vasaras sezonai, atjaunota pilsētas zaļā zona, tiek kopts zāliens, parki un skvēri, veidoti apstādījumi un puķudobes, visiem soliņiem Jomas ielā un Horna dārzā nomainītas sēdvirsmas.

Pašvaldība ir parūpējusies arī par jūrmalnieku ērtībām: vasaras kūrortsezonas atklāšanas svētkos satiksmes autobusos Jūrmalā vairākos maršrutos varēs braukt bez maksas, satiksmes autobuss maršrutā "TC Bulduri–Kauguri" kursēs pēc darba dienu kustības saraksta, turklāt šajā maršrutā tiks norīkoti vēl papildu reisi.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas