Arī šogad notiks gaismas festivāls “Staro Rīga”


Gaismas festivāls "Staro Rīga" šogad notiks no 15. līdz 18. novembrim, vēsta festivāla organizatori. Četrus vakarus no plkst. 18 pilsētā iedegsies desmitiem gaismasobjektu, kas būs aplūkojami gan tuvumā, gan no attāluma, gan kā pilsētas ainavas sastāvdaļa. Ēku fasādes, tilti, pieminekļi un parki kļūs par gaismas un video tehnoloģiju izstādes objektiem un gaismas instalāciju ekspozīcijām.


Šī gada gaismas festivāla "Staro Rīga" koncepcija ir aicinājums ikvienam kļūt par gaismas meklētāju, pašam doties vērtību meklējumos. Skatītāji tiek rosināti neapmulst ikdienas informācijas pārbagātībā, un no vienkārša vērotāja kļūt par gaismas spēļu dalībnieku, lai pats sev atbildētu – kas dzīvē ir labs, kas slikts, kas izcils, kas varbūt augstu celts, bet bezvērtīgs savā būtībā.


Gaismas festivāla "Staro Rīga" realizācijā iesaistītas daudzas radošās apvienības un tehnisku risinājumu kompānijas. Lai izveidotu īpašus gaismas objektus, darbu ieguldījuši vairāki desmiti mākslinieku un ideju autori. Festivālā iekļauts gaismas kafejnīcu maršruts un Vides stendu gaismas objektu programma.


Šogad gaismas festivāls Staro Rīga notiks jau piekto reizi. To rīko nodibinājums "Rīga 2014" un tas būs arī viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas notikumiem. Līdz šim "Staro Rīga" ir gaidīts un viens no iedzīvotāju vislabāk apmeklētākajiem pasākumiem Rīgā.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas