“Rīgas Ritmu” ziemas koncertu sēriju atklās “François Corneloup Trio”


14. novembrī Latvijas Radio 1. studijā festivāla "Rīgas Ritmi" Ziemas koncertu sēriju atklās franču saksofonista "François Corneloup trio".


"François Corneloup Trio" ir moderna Francijas džeza grupa, kurā virtuozs baritona/soprāna saksofonists François Corneloup muzicē kopā ar Helene Labarriere– kontrabass un Simon Goubert – bungas. Šis enerģiskais trio variē skaņu jūrā, uzturot muzikālo spriedzi ar neparedzamiem, taču precīziem muzikāliem risinājumiem. Mežonīgi ritmi, strauji muzikāli motīvi un izsmalcinātas melodijas harmoniski sakausējās brīvā improvizācijas saspēlē, tas viss klausāms, kad François Corneloup muzicē kopā ar starojošo kontrabasisti Helene Labarriere un lielisko bundzinieku Simon Goubert. Ar dažiem spēcīgiem ieskicējumiem, viņu repertuārs pārtop neierobežotā improvizācijas laukā.


François Corneloup mūziku apguvis pašmācības ceļā un spēlēt sāka 1979. gadā improvizētās mūzikas meistardarbnīcās. Septiņus gadus vēlāk viņš jau vadīja savu pirmo kvartetu un uzstājās ar visdažādākajiem māksliniekiem. Sadarbojoties ar plašu mūziķu loku, viņš ieguva pieredzi, kas atklāja jaunas pieejas mūzikas skanējumam. Tās balstījās mūziķu un mākslinieku savstarpēji atvērtām attiecībām, kuru pamatā bija radoša komunikācija. Viņš izkopa savu prasmi spēlēt, muzicējot kopā ar Compagnie Lubat un tādiem mūziķiem kā Claude Bathélémy, Henri Texier, Michel Portal un Gérard Marais. Pašlaik François Corneloup izdevis 17 albumus, kurus viņš ierakstījis kopā ar mūziķiem, kas strādājuši tādos projektos kā Ursus Minor, Francois Corneloup Quartet un Duo Sylvain Kassap.


Armand Meignan no Le Mans Eiropas Džeza Festivāla Francois Corneloup raksturo kā "jaunu saksofona gigantu, mūziķi, kuram piemīt tīra enerģija, kurš patstāvīgi pārņemts ar jaunu improvizācijas vadlīniju atklāšanu, nevis ierobežojot sevi, bet vēršoties pret noteiktajiem rāmjiem, komponējot ar absolūti oriģinālām perspektīvām".


"François Corneloup spēlē tā, kā jūs mestos dūru cīņā. Ar tādu pašu prieku, ar tādu pašu gribasspēku iet no sirds uz sirdi, izmantojot ķermeni. (...) Viņa mūzika ir spriedzes pilna, bet ne postoša: tā ir ļoti atklāta, tā tieši vēršas pret ierobežojumiem, lai justu to pretestību. (...) Pilnīgs, bagātīgs, dzīvīgs skanējums. (...). Šī viengabalainība – tas ir viņa spēks," raksta Stéphane Ollivier no žurnāla "Les Inrockuptibles".


Biļetes nopērkamas "Biļešu serviss" kasēs un internetā: www.bilesuserviss.lv.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas