Arī šogad stāstnieki gāzīs podus Rundālē!Šajā nedēļas nogalē, no 26. līdz 28. septembrim Rundāles novadā norisināsies 3. Zemgales stāstnieku festivāls “Gāž podus Rundālē!”.

Šogad festivāla programma veidota tā, lai ikvienam būtu iespēja iepazīt Rundāles novada ciematu – Saulaini. Tiks stāstīti dažādi stāsti, notiks radošas darbošanās, tikšanās ar tautā iemīļotiem un zinošiem cilvēkiem dziesmu, rotaļu un deju pavadījumā, piedaloties folkloras kopām.

Zemgales stāstnieku festivāls „Gāž podus Rundālē!” ir radies UNESCO LNK tīkla „Stāstu bibliotēkas” ietvaros. Festivāla mērķis ir veicināt izpratni par nemateriālo kultūras mantojumu un aktualizēt stāstniecību, kā nozīmīgu nemateriālā kultūras mantojuma daļu, izcelt stāstu glabātājus, stiprināt starppaaudžu saites un vietējās kopienas saliedētību, kā arī sekmēt stāstniecības tradīcijas saglabāšanu un tālāk nodošanu nākamajām paaudzēm.

Festivāla iecere radās pirmajā UNESCO LNK tīkla „Stāstu bibliotēkas” Vasaras skolā, kas Rundāles novada Pilsrundālē 2011.gadā tika rīkota sadarbībā ar Pilsrundāles bibliotēku – vienu no UNESCO LNK tīkla Stāstu bibliotēkām Zemgalē.

Pirmais festivāls notika 2012. gadā Rundāles novada Pilsrundālē. Tas tika īstenots sadarbībā ar Rundāles novada domi, UNESCO LNK un ar Eiropas Savienības mūžizglītības programmas Grundtvig apakšprogrammas Mācību partnerības atbalstu. Šis plašā mēroga festivāls kopā pulcēja gan Vasaras skolas dalībniekus un starptautiskos partnerus, gan individuālus stāstniekus, vietējās folkloras kopas, lokālās kopienas pārstāvjus un Pilsrundāles viesus.

Otrais festivāls notika 2013.gadā Rundāles novada Svitenes pagastā, piedaloties pārrobežu partneriem no Pakrojas (Lietuva) un stāstniekiem uzstājoties Miķeļdienas gadatirgū.

Arī šogad visi tiek aicināti apmeklēt festivālu, uzturēt tradīciju un sekmēt stāstnieku kustības iesakņošanos arī Zemgalē!

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas