Nedēļas nogalē aicina apmeklēt pasākumu “Miķeļdiena Iļģuciemā”Svētdien, 28. septembrī no plkst. 13.00 līdz 15.00 Rīgas Kultūras centra "Iļģuciems" pagalmā un Amatu namā notiks pasākums "Miķeļdiena Iļģuciemā".  Ikvienam svētku apmeklētājam būs iespēja lustīgi izdancoties, kārtīgi izdziedāties un pamieloties ar rudens veltēm, kuras tiks piedāvātas Miķeļdienas tirdziņā.

Miķeļi ir apjumības jeb pēdējā pļaujas diena, tajā ar maģisku rituālu palīdzību cilvēki cenšas iegūt Jumja labvēlību un nodrošināt veiksmi nākamajam gadam. Ar latviešu tautas tradīcijām un to, kā auglību un veiksmi pievilināt mūsdienās, pasākumā "Miķeļdiena Iļģuciemā" iepazīstinās un aicinās līdzi darboties svētku vadītāji - Siguldas novada Kultūras centra folkloras kopa „Senleja” un tās vadītāja Anda Skuja.

Ģimenēm ar bērniem un jauniešiem tiks piedāvātas radošas, attīstošas un izglītojošas aktivitātes - spēles, rotaļas un mīklu minēšana. Gan maziem, gan lieliem būs iespēja redzēt, iepazīt un pašiem piedalīties Rīgas Kultūras centra „Iļģuciems” Amatu nama piedāvātajās tautas lietišķās mākslas studiju amatu darbnīcās, apgūstot rokdarbus, aušanu, metālkalšanu, klūdziņpīšanu, kā arī keramikas darbu izgatavošanu pieredzējušu meistaru vadībā. Amatus demonstrēs Tautas lietišķās mākslas studijas – „Rītausma”, „Irbi”, „Ataudze”, „Puduris”, „Austra”, „Zīle” un „Ceplis”. Tautas glezniecības studija „Grīva” piedāvās pozēt gleznotājiem, lai iegūtu savus portretus.

Miķeļdienas sveicienu saviem apmeklētājiem būs sarūpējuši Rīgas Kultūras centra "Iļģuciems" kolektīvi  – kapela „Hāgenskalna muzikanti”, jauniešu deju kolektīvi „Dejotprieks” un „Latve”, bērnu deju kolektīvs „Mārīte”, koklētāju ansamblis „Ilga” un bērnu vokālais ansamblis „Ildzēni”.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas