ASV kinokritiķi par labāko atzīst Mihaela Hanekes filmu “Mīlestība”

ASV Nacionālā kinokritiķu apvienība (National Society of Film Critics) par 2012. gada labāko filmu atzinusi austriešu režisora Mihaela Hanekes "Mīlestību" (Amour).


Savukārt filmas režisors Haneke atzīts par gada labāko režisoru, bet galvenās lomas atveidotāja Emanuēla Riva par labāko aktrisi.


Gada labākais aktieris Daniels Dejs Lūiss par Linkolna lomu tāda paša nosaukuma filmā.


Balvas par aktierspēli otrā plāna lomā kritiķu apvienība šogad piešķīrusi Metjū Makkonohijam par darbu filmās Magic Mike un Bernie un Emijai Adamsai par Pegijas Dodas lomu The Master.


Balvu par labāko scenāriju saņēma filmas Linkolns scenāristi,bet par labāko operatora darbu balvu saņems drāmas The Master veidotāji.


Balvas nav ieguvušas trīs filmas, kas tiek uzskatītas par nopietnām pretendentēm uz ASV Kinoakadēmijas balvām - Mišela Hazanaviča melnbaltā mēmā filma The Artist (Mākslinieks), The Descendants (Pēcteči) ar Džordžu Klūniju un Mārtina Skorsēzes Hugo.


Par labāko dokumentālo filmu kritiķi atzinuši Izraēlas filmu The Gatekeepers.


Balva par labāko eksperimentālo filmu piešķirta Irānas režisora Džafara Panahi darbam This Is Not a Film.


Lai arī kritiķu gaume nereti atšķiras no ASV Kinoakadēmijas locekļu vērtējumiem, Nacionālās kinokritiķu apvienības balvas, līdzīgi citām kino industrijas balvām, vairo filmu publicitāti un prestižu, tādā veidā palielinot to iespējas arī iegūt kādu no Oskariem.


Šobrīd apvienībā ir 60 amerikāņu kritiķi, kas raksta laikrakstiem un nedēļas avīzēm.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas