Pasniegs Mūzikas akadēmijas un “Swedbank” Gada balvas


Piektdien, 11. janvārī, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) notiks akadēmijas 93.dzimšanas dienas svinības, kuru laikā akadēmijas Lielajā zālē notiks JVLMA un "Swedbank" iedibinātās "Gada balvas 2012" pasniegšana un svētku koncerts.


Šogad, ieskandinot Jāzepa Vītola 150. atceres gadu, "Gada balvu 2012" jauno mūziķu nominācijā saņems jaunais un talantīgais diriģents Jānis Liepiņš, kā arī talantīgais dziedātājs Kalvis Kalniņš, savukārt ar "Gada balvu mācībspēkam 2012" tiks godināta komponiste profesore Selga Mence.


Kā pastāstīja JVLMA rektors profesors Artis Sīmanis, ar akadēmijas jubilejai veltīto svētku koncertu sāksies Jāzepa Vītola 150.gadskārtas pasākumi, kas turpināsies visa gada garumā.


Svinīgajā koncertā uzstāsies visi "Gada balvas" laureāti, jauniešu koris "Kamēr", kā arī JVLMA Brass ansamblis, simfoniskais orķestris un koris. Pie diriģentu pults svētku koncertā stāsies Jānis Retenais, Māris Sirmais, Mārtiņš Ozoliņš, Viesturs Gailis un Andris Vecumnieks.


Selga Mence ir JVLMA Kompozīcijas katedras vadītāja un profesore. Viņa balvu ieguvusi par izcilu pedagoģisko un katedras organizatorisko darbu. Par profesores sniegto ieguldījumu vislabāk liecina viņas studenti.


Savukārt Jānis Liepiņš ir JVLMA Kora diriģēšanas katedras absolvents un Orķestra diriģēšanas katedras trešā semestra students, kā arī jauniešu kora "Kamēr" mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Balvu viņš saņem par aktīvu koncertdarbību Latvijā un ārvalstīs. 2012.gada februārī viņš veiksmīgi Berlīnē diriģēja Pētera Vaska skaņdarbu "Tālā gaisma", maijā Latvijas Nacionālajā teātrī diriģēja Zigmara Liepiņa operas "Parīzes Dievmātes katedrāle" teātra versiju, kā arī diriģējis vairākus citus notikumus. Starp visiem jaunā diriģenta pēdējā gada panākumiem īpaši izceļama jauniešu kora Kamēr izcīnītās divas pirmās vietas – kamerkoru un jaukto koru kategorijā –, kā arī "Grand Prix" 25.starptautiskajā Bēlas Bartoka koru konkursā Ungārijā pagājušā gada jūlijā.


JVLMA un "Swedbank" īstenotās "Gada balvas jaunajam mūziķim 2012" laureāts Kalniņš ir JVLMA Vokālās katedras trešā semestra students docētāja Krišjāņa Norveļa klasē. Jaunajam un talantīgajam dziedātājam 2012.gads bijis ļoti piesātināts un veiksmīgs. Gads sākās ar intensīvu darbu starptautiskajā projektā "Nord Opera" Somijā, iestudējot un atveidojot Grāfa Almavivas lomu Volfganga Amadeja Mocarta operā "Figaro kāzas". Jaunais dziedātājs aizvadītajā gadā daudz koncertējis, taču lielākais piedzīvojums viņam bijis pirmais solo koncerts pagājušā gada augustā Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zālē. Pēc tam sekoja arī uzstāšanās Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis" ar Mocarta mūzikas un itāliešu bel canto atskaņojumu.


"Gada balva" jaunajiem mūziķiem tiek pasniegta jau devīto gadu, bet mācībspēki ar "Gada balvu" tiek godināti astoto gadu pēc kārtas.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas