ASV kinoteātros līdera pozīcijas saglabā piedzīvojumu filma “Bada spēles: Zobgaļsīlis. 1. daļa”ASV kinoteātros uzvaras gājienu turpina populārā piedzīvojumu filma "Bada spēles: Zobgaļsīlis. 1. daļa" . Filma nedēļas griezumā iekasējusi 56,9 miljonus, savukārt kopējie ienākumi globālā mērogā jau sasnieguši teju 500 miljonus ASV dolāru.

Pasaules slavu iekarojusī filma turpina aizsākto stāstu - jau divreiz asinis stindzinošajās Nāves spēlēs izdzīvojusī Katnisa aizvien nejūtas droši. Par mājām uzskatītais 12. apgabals – iznīcināts, viņas tuvinieki kļūst par bēgļiem, bet atriebības alkstošais Kapitolijs vēlas samīdīt par Zobgaļsīļa dziesminieci uzskatīto pusaudzi, kas atbildīga par nemieriem valstī. Nemierus rada arī pēc traģiskajām 74. Nāves spēlēm par Kapitolija ķīlu kļuvušais Pits .Ciešanu novārdzinātā puiša liktenis nav skaidrs...

Redzot Panemas sabrukumu, daudzus gadus klusējošais un slepeni aiz robežām esošais Trīspadsmitais apgabals, kas kādreiz iniciēja sacelšanos pret Kapitoliju, tagad gatavojas parādīties dienasgaismā. Savā teritorijā uzņēmusi Katnisu un citus dumpiniekus, prezidente Koina, kas vada šo apgabalu, uzsāk Panemas karu un met izaicinājumu despotiskajai valdībai. Katnisa nevēlas kļūt par sacelšanās simbolu – Zobgaļsīļa dziesminieci, taču, nevēloties kļūt par bandinieku lielajā spēlē, kurā tika upurēta viņas mīļotā dzīve svešu interešu labā, Katnisa saprot, ka jācīnās būs vēl vairāk nekā Nāves spēļu arēnā...

Otrā vietā ierindojusies animācijas lente «Madagaskaras pingvīni» ar iekasētiem 25,8 miljoniem.

Par vietu zemāk noslīdējusi animācijas filma «Big Hero 6», kurā galvenie varoņi ir 14 gadus vecs brīnumbērns Hiro Hamada un liels piepūšamais robots Baymax. Filma nedēļas griezumā iekasējusi 18,8 miljonus.

Vietu zemāk pakāpusies arī zinātniskās fantastikas filma «Starp zvaigznēm». Filma nedēļas laikā iekasējusi 15, 8 miljonus.

Top pieci noslēdz asprātīgā komēdija "Neciešamie bosi" ar iekasētiem 15, 7 miljoniem ASV dolāriem.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas