ASV Neatkarības dienā Rīgā muzicēs orķestris Cascade Youth SymphonyASV Neatkarības dienā - 4.jūlijā - Lielajā ģildē muzicēs jauniešu simfoniskais orķestris Cascade Youth Symphony no Vašingtonas štata Sietlas pilsētas diriģenta Džerija Džona Mārša (Gerry Jon Marsh) vadībā.

Orķestra mērķis un uzdevums ir iesaistīt muzicēšanā pēc iespējas plašu talantīgu bērnu un jauniešu pulku, veidojot atmosfēru, kura veicina darbotiesgribu, pašapziņu un spējas kā muzikālās, tā personības izaugsmes laukā.

Koncerta daudzveidīgā programma atspoguļos Neatkarības dienas svētku atmosfēru, atskatoties vēsturē un pagātnē, kā arī raugoties nākotnē. Tā metīs slaidu loku no klasiskām, pārbaudītām un lielajam vairākumam tuvām vērtībām (Ludviga van Bēthovena Piektās simfonijas I daļa, Oto Nikolaji uvertīra Jautrās vindzorietes) uz amerikāņiem nozīmīgiem skaņdarbiem (Ārona Koplenda Apalaču pavasaris un Rodeo, Leonarda Bernsteina Vestsaidas stāsta fragmenti, Džona Filipa Sūzas Zvaigznes un strīpas). Skanēs arī Friča Kreislera Prelūdija un Allegro vijolei un orķestrim ar solisti Loru Sorensenu (Laura Sorensen), I daļa no Franca Štrausa Koncerta mežragam un orķestrim do minorā, kurā soliste būs Marija-Nikola Delloza (Maria Nicola Dellosa), kā arī citi opusi.

Biļešu cenas - EUR 5, studentiem, skolēniem un pensionāriem - EUR 3.

Biļetes var iegādāties www.bilesuparadize.lv un Lielās Ģildes kasē.

Koncerta sākums Lielajā Ģildē plkst.19.00.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas