Norisināsies Gidonam Krēmeram veltīts kino vakarsTrešdien, 2. jūlijā projekta «Dzimuši Rīgā» ietvaros kinoteātrī «Splendid Palace» notiks kinovakars «Rīgas Gidons», kas skatītājus tuvāk iepazīstinās ar vienu no slavenākajiem Latvijas un Vācijas vijolniekiem un diriģentiem - Gidonu Krēmeru.

Kinovakarā visiem skatītājiem un Krēmera talanta cienītājiem būs plaša iespēja iepazīties ar Gidonu Krēmeru caur foto, kino un video arhīvu apkopojumu, ko sagatavojusi kinorežisore Laima Žurgina.

Skatītājiem būs unikāla iespēja baudīt dokumentālas filmas par Gidonu Krēmeru un «Kremerata Baltica», gan ieskatīties fragmentos no mākslas filmām ar Gidonu Krēmeru Paganīni u.c. lomās. Kā norāda kinorežisore Laima Žurgina, tad no plaši pieejamā Rīgas kinostudijas arhīva, Latvijas Televīzijas un neatkarīgo studiju arhīva izvēlēta vien neliela daļa, kas vislabāk raksturo Gidona Krēmera Rīgas sajūtu.

Koncertcikla «Dzimuši Rīgā» noslēgums norisināsies 6.jūlijā  skvērā pie Latvijas Nacionālās operas, kad uz īpaši veidotas brīvdabas skatuves satiksies Rīgā dzimušās pasaules mūzikas zvaigznes.

Kinovakars sāksies pkstl.20.00. Biļetes iespējams iegādāties «Biļešu paradīze» tirdzniecības vietās.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas