ASV producentu ģilde par gada labāko filmu nosauc “Mākslinieku”

ASV Producentu ģilde (Producers Guild of America) nedēļas nogalē ir pasniegusi balvas 2011.gada labākajām kino un TV filmām. 23. ikgadējā balvu pasniegšanas ceremonijā Losandželosas „Beverly Hilton” viesnīcā triumfēja režisora Mišela Hazanavičusa melnbaltā lente „Mākslinieks” („The Artist”), kas jau saņēmusi vairākas nozīmīgas godalgas, kā arī Zelta Globusu kā gada labākā komēdija/mūzikls.

„Mākslinieks” par nozīmīgo godalgu sacentās ar filmām „Līgavas māsas” („Bridesmaids”), „Pēcnācējas” („The Descendants”), „Meitene ar pūķa tetovējumu” ("The Girl with the Dragon Tattoo"), „Kalpone” ("The Help"), „Hugo” ("Hugo"), „Marta īdas” ("The Ides of March"), „Pusnakts Parīzē” ("Midnight in Paris"), „Naudas spēle” ("Moneyball") un „Kara zirgs” ("War Horse").

Savā pateicības uzrunā ASV Producentu ģildei filmas „Mākslinieks” režisors Mišels Hazanavičus sacīja: „Mēs zinājām, ka veidojam mīlestības apliecinājumu amerikāņu kino”.

Zīmīgi, ka ASV Producentu ģildes godalgas ir viens no drošākajiem ASV Kinoakadēmijas balvas indikatoriem labākās filmas kategorijā, jo 15 no 22 Producentu ģildes godalgu uzvarētājiem ir saņēmuši Oskara balvu kā gada labākā kinofilma!

Turklāt Producentu ģildes un ASV Kinoakadēmijas uzvarētāji sakrituši iepriekšējos četrus gadus pēc kārtas, kad gan ģilde, gan Kinoakadēmija par labākajām filmām izvēlējās „Karaļa runu” ("The King's Speech"), „Sapieri” ("The Hurt Locker"), „Graustu miljonāru” ("Slumdog Millionaire") un „Kur sirmgalvjiem nav vietas” ("No Country for Old Men."

Filmas „Mākslinieks” darbība risinās Holivudā, 1927.gadā. Mēmā kino zvaigzne Džordžs Valentīns ir slavas zenītā: viņa filmām ir neiedomājami panākumi, viņu ieskauj kvēlu pielūdzēju pulks. Taču kinoteātros sāk parādīties skaņu filmas, un jaunais kino paģēr jau citādu aktierspēli un mīmiku. Sarūgtinoši, jo tas var kļūt par Džordža Valentīna karjeras galu. Tajā pašā laikā masu skatu aktrise Pepija Millere tikai sāk savu ceļu uz lielo kino…

Filma uz Latvijas ekrāniem iznāca 2.decembrī, un tā joprojām ir skatāma kinoteātrī „Splendid Palace/kino Rīga”, bet no 27.janvāra to izrādīs arī kinoteātrī „Cinamon”.

 

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas