Atklās festivāla “Rīgas Ritmi” ziemas koncertus


Jau nākamnedēļ, 14. novembrī Latvijas Radio 1. studijā "Rīgas Ritmi" Ziemas koncertu sēriju atklās ekstravagantā franču džeza trijotne –, informēja festivāla "Rīgas Ritmi" pārstāve Lelde Zaķe.


Virtuozais franču baritona/soprāna saksofonists Fransuā Kornelū atšķiras no citiem ar savu īpašo, iedvesmas un eksperimentu caurstrāvoto skanējuma stilu.


Kā pastāstīja Lelde Zaķe, saksofonists izstaro milzīgu enerģijas lādiņu, atrodoties uz skatuves. Franču džezists Rīgā uzstāsies kopā ar starojošo kontrabasisti Helēnu Labarjēru un lielisko bundzinieku Simonu Gubēru.


Fransuā Kornelū mūziku apguva pašmācības ceļā un spēlēt sāka 1979. gadā improvizētās mūzikas meistardarbnīcās. Septiņus gadus vēlāk viņš jau vadīja savu pirmo kvartetu un uzstājās ar visdažādākajiem māksliniekiem. Viņš izkopa savu prasmi spēlēt, muzicējot kopā ar Compagnie Lubat un tādiem mūziķiem kā Claude Bathélémy, Henri Texier, Michel Portal un Gérard Marais.


Pašlaik Fransuā Kornelū izdevis 17 albumus, kurus viņš ierakstījis kopā ar mūziķiem, kas strādājuši tādos projektos kā Ursus Minor, Francois Corneloup Quartet un Duo Sylvain Kassap.


Esot orķestra kombinācija savā būtībā, šis trio sublimē piepešumu un temperamentu ekspresiju. Ar dažiem spēcīgiem ieskicējumiem, viņu repertuārs pārtop par neierobežotu improvizācijas lauku.


Biļetes nopērkamas "Biļešu serviss" kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv. Vairāk informācijas: www.rigasritmi.lv.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas