Atklās Latvijas “Jaunās mūzikas dienas 2014”


Jau šodien tiks atklāts Latvijas Komponistu savienības rīkotais ikgadējais festivāls Latvijas Jaunās mūzikas dienas, kas ir īpašs notikums laikmetīgās mūzikas mīļotājiem. Atklāšanas koncerts "Spodrē manu dvēselīt’", notiks sadarbībā ar Latvijas Mūzikas akadēmiju 14. martā plkst. 18.00 Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē.


Atklāšanas koncertā dzirdēsim darbus, kurus radījuši gan jau pieredzējušus un pazīstami autori, gan arī jaunieši - vēl tikai topošie komponisti. Pirmatskaņojumus izpildīs Mūzikas akadēmijas koris un topošie etnomuzikologi.


Savukārt sestdien, 15. martā plkst. 12.00 Latvijas Komponistu savienībā (Baznīcas ielā 37-3) mazie klausītāji kopā ar vecākiem aicināti uz pasākumu „Komponisti bērniem un vecākiem”. Šeit ikvienam būs iespēja sajust, kā tas ir - būt komponistam, jo radošiem cilvēkiem vecuma nav, jābūt tikai interesei un vēlmei radīt un improvizēt. „Es mēģinu parādīt bērniem, ka var zīmēt ne tikai ar zīmuļiem, bet arī ar skaņām. Un tas varbūt pat ir dažreiz interesantāk nekā ar zīmuļiem, jo ar skaņām tā glezna kustas. Ar skaņām var parādīt izmaiņas, emocijas, var arī sarunāties ar skaņām,” tā saka pasākuma vadītāja komponiste un pedagogs Marina Gribinčika. Nodarbība ir bez maksas un tai vēlams pieteikties e-pastā: komponsti.lv@gmail.com.


Latvijas jaunās mūzikas dienas turpināsies nākamnedēļ. Pētera Vaska, Andra Dzenīša, Uģa Prauliņa, Lauras Gustovskas, Imanta Zemzara, Platona Buravicka, Ritas Grīnbergas audzēkņi no Rīgas, Jelgavas, Liepājas un Ventspils mūzikas vidusskolām klausītāju vērtējumam nodos savas kompozīcijas Latvijas Mūzikas vidusskolu kompozīcijas audzēkņu koncertā 20. martā plkst.18.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē.


Viens no festivāla centrālajiem notikumiem būs simfoniskās mūzikas koncerts „Ljmd un laimes hormoni” ar trīs pasaules pirmatskaņojumiem 21. martā plkst. 19.00 Lielā Ģildē. Komponists klasiķis, mažora valdnieks Georgs Pelēcis skaņdarbā Endorphin Music sola uzlādēt klausītājus ar lieliskas enerģijas lādiņu un ticību saviem spēkiem. Komponiste meža meita Indra Riše iedvesmai ņēmusi brīnišķīgu Latgales dzejnieka Valentīna Lukaševiča rindas, kurā debesu valstība solīta arī tiem, kas nepārstrādājušies guļ zālītē un veras mākoņos. Pēteris Butāns kopdarbā ar dzejnieku un tulkotāju Sergeju Moreino uzrakstījis apjomīgāku opusu, kas balstās uz tekstiem, kuros “ rūgtmes mirušais ūdens būtu līdzsvarots ar ironijas dzīvo ūdeni”.


Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.


 


Foto: Publicitātes. Pēteris Vasks.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas